Paweł Szkopek o krok od tytułu po zwycięstwie w Poznaniu
MotoRmania
11 sierpnia 2019

Paweł Szkopek wygrał sobotni, a następnie zajął drugie miejsce w niedzielnym wyścigu piątej i przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike. Po świetnym weekendzie na torze w Poznaniu zawodnik ekipy Pazera Racing zbliżył się na zaledwie kilka punktów do rekordowego, dwunastego tytułu mistrza kraju.

Informacja Prasowa

Paweł Szkopek na szczycie podium – zdjęcia: Szymon Kos

Po sobotnie zwycięstwo, dosiadający Yamahy R1 na oponach Dunlop, Szkopek sięgnął po dramatycznym foto-finiszu, pokonując Szweda Christoffera Bergmana o mniej niż jedną dziesiątą sekundy. W niedzielę lider tabeli z piątą w tym roku wygraną rozminął się z kolei o ćwierć sekundy po równie zaciętej walce. Dzięki siódmemu podium na osiem startów powiększył jednak swoją przewagę nad drugim w tabeli Ireneuszem Sikorą do 36 punktów na już tylko 50 możliwych do zdobycia. Dwa ostatnie wyścigi sezonu WMMP odbędą się w ostatni weekend września w czeskim Moście.

„To był dla nas bardzo udany weekend – powiedział Paweł Szkopek. – W sobotę musiałem ostro walczyć na początku, ale gdy wróciłem na drugie miejsce jechałem swoim tempem, dogoniłem lidera i postanowiłem zaatakować na finiszu. Skutecznie, choć różnica była niewielka. W niedzielę długo prowadziłem, ale nie chciałem pokazywać rywalom swoich mocnych i słabych stron. Zamiast na drugą, spadłem jednak na trzecią pozycję i musiałem mocno przebijać się ponownie na czoło stawki. Na finiszu brakowało mi przyczepności w prawych zakrętach, dlatego nie chciałem ryzykować i skupiłem się na bezpiecznym dowiezieniu do mety drugiej pozycji. W końcu najważniejsze jest wygranie wojny, a nie jednej bitwy. Powiększyłem przewagę w tabeli, co bardzo mnie cieszy.”

Odpowiednio na siódmym i ósmym miejscu wyścigi Superbike’ów w Poznaniu kończył drugi z reprezentantów zespołu Pazera Racing, Patryk Pazera, który awansował dzięki temu na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Po drodze 22-latek, który debiutuje w tym roku w najmocniejszej klasie, poprawił także swój rekord okrążenia toru Poznań.

„To była dobrze przepracowana runda – dodał Patryk Pazera. – W obu wyścigach miałem równe tempo. W sobotę goniłem jednego z rywali, ale zabrakło mi kilku kółek, z kolei w niedzielę straciłem pozycję na ostatnim okrążeniu, więc sporo się działo. Po drodze poprawiłem swoją życiówkę na torze w Poznaniu, co także mnie cieszy. Gratuluję Pawłowi, który zafundował w ten weekend kibicom ogromne emocje i nie mogę już doczekać się ostatniej rundy w Czechach.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły