Wrocław: jeleń uderza motocyklistę w terenie zabudowanym

- Piotr Jędrzejak

Spokojna jazda motocyklem w terenie zabudowanym, na szerokiej 3-pasmowej drodze. A tu nagle wyskakuje jeleń…

Jeździsz potężną Yamahą R1, ale przy okazji jesteś rozsądnym motocyklistą. Jedziesz przez miasto, więc nie szalejesz. Spokojna prędkość, uważne manewry, korzystanie z kierunkowskazów. Robisz wszystko tak, aby perfekcyjnie zaprzeczyć nawet najgorszym stereotypom o motocyklistach, a za to należy się szacun! I co?

Mimo, że jesteś w mieście (Wrocław, dzielnica Psie Pole), właśnie minąłeś centrum handlowe i poruszasz się szeroką, 3-pasmową drogą z barierkami, to nagle znikąd wyskakuje jeleń. Dzikie zwierzę trafia prosto w motocyklistę.

Jeżeli ktoś miałby nam zlecić pechowego i realistycznego scenariusza wypadku na motocyklu, nie wpadlibyśmy na coś takiego. Co za pech!

Na szczęście reakcja kierowców, przechodniów i rowerzystów jest fantastyczna. Ludzie zatrzymali się, oferując pomoc. Jak relacjonuje właściciel nagrania z kamerki pokładowej, jedna z zebranych osób była lekarzem. Motocyklista początkowo był nieprzytomny. Do karetki wsiadał jednak o własnych siłach i prawdopodobnie uniknął poważnych obrażeń. Tyle dobrego.

Ale kto zapłaci za uszczerbki na zdrowiu, ewentualna traumę oraz zniszczenia motocykla i sprzętu? My nie widzieliśmy tam znaku A-18b ostrzegającego przed dzikimi zwierzętami. Mamy tu specjalistów od zwierzyny i od prawa o ruchu drogowym?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl