Customowy Motocykl Nowy Jork – Rzeszów: jego elementy odwzorowują architekturę miast
MotoRmania
14 maja 2019

W dniu 9 maja 2019r. w salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku odbyła się premiera wyjątkowego motocykla skonstruowanego w Polsce.

informacja prasowa

Motocykl Nowy Jork – Rzeszów, bo tak brzmi jego pełna nazwa, to unikatowy Harley-Davidson Street Bob typu custom, inspirowany Nowym Jorkiem oraz Rzeszowem. Maszyna powstała w warsztacie polskiej firmy Game Over Cycles i pod koniec kwietnia dzięki współpracy z Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka i LOT Cargo, została przetransportowana do USA na pokładzie nowoczesnego samolotu Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT, realizującego bezpośrednie połączenie transatlantyckie z Rzeszowa do Nowego Jorku.

Motocykl został wykonany dla Polaka pochodzącego z okolic Rzeszowa, a obecnie mieszkającego w Nowym Jorku. W założeniu maszyna ma wyrażać patriotyzm lokalny obydwu małych ojczyzn właściciela pojazdu. Objawia się to unikatowym wykonaniem motocykla, którego konstrukcja zawiera cechy charakterystyczne architektury danego miasta, lecz są one nie tylko elementami ornamentyki, ale także w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla.

Główne elementy konstrukcji zawierające architekturę danego miasta, to [szczegółowe zdjęcia na dole artykułu]:

Nowy Jork:
– koła z wygrawerowanymi budynkami Manhattanu z precyzją wykonania do widoczności okien danego budynku. Koło zawiera takie budowle jak Empire State Building, 1 World Trade Center, Flatiron, Chrysler Building, stare wieże WTC
– rura wydechowa w kształcie budynku Chryslera (pokryta 24-karatowym złotem)
– obudowa cewek zapłonowych w kształcie The Oculus
– pług przedni w kształcie ruin starego WTC i napisem „9/11 Never Forget”
– obudowa klapy rozrządu z logiem NY Yankees (pokryta 24-karatowym złotem)
– korek wlewu paliwa z mosiądzu imitujący monetę 1 $ z napisem Rzeszów-Nowy Jork
– malowanie baku zawierające most brooklyński oraz panoramę Manhattanu

Rzeszów:
– pomnik Czynu Rewolucyjnego – najsłynniejszy pomnik miasta umieszczony w środku koła pośród budynków Manhattanu (pokryty 24-karatowym złotem)
– oparcie siedzenia w formie mostu im. Tadeusza Mazowieckiego – największego mostu w mieście. Most jest odwzorowany wraz z przymocowanymi do błotnika mosiądzowymi linami, a kierunkowskazy motocykla imitują światła ostrzegawcze umieszczone na moście
– malowanie baku zawierające panoramę Rzeszowa
– pokrywa filtru powietrza w kształcie najbardziej znanej i charakterystycznej kładki dla pieszych z herbem miasta w środku (pokryta 24-karatowym złotem)
– tyle światło hamowania oraz światło pozycyjne w kształcie herbu Rzeszowa
– lusterka w kształcie herbu Rzeszowa

Wszystkie elementy konstrukcyjne są wykonane z mosiądzu, stali oraz aluminium, a koła, wydech pokrywa sprzęgła, pokrywa rozrządu, uchwyt hamulca przedniego i piasty kół są dodatkowo pozłacane.

Uroczysta premiera motocykla odbyła się 9 maja 2019 r. w Nowym Jorku w salonie Harley-Davidson of New York City. Wg. szacunków organizatorów w wydarzeniu wzięło ok. 300 osób, w tym przedstawiciele mediów, biznesu, oficjalnych partnerów projektu oraz polonijnych i amerykańskich klubów motocyklowych.

Po premierze motocykl został przetransportowany do salonu Harley-Davidson of New York City zlokalizowanego na Manhattanie (adres: 376 Broadway, Nowy Jork, NY 10013), gdzie będzie prezentowany przez najbliższe dwa miesiące.

Oficjalnymi Partnerami projektu Motocykl New York – Rzeszów są:
– LOT Polish Airlines – lot.com
– LOT Cargo – lot.com/us/en/cargo
– Rzeszów-Jasionka Airport – rzeszowairport.pl

Modelki:
Anna Wawrzaszek
Marzena Wawrzaszek

Zdjęcia motocykla i części: Mirosław Mazurkiewicz
Zdjęcia z premiery: Tomasz Rzeszut

Zdjęcia w kolażach:
Ruiny WTC: Preston Keres
Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie: Ajgon
Most im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie: PRKasprowicz
Kładka w Rzeszowie: UM Rzeszów

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły