BMW organizuje akcję serwisową dla serii R i K z lat 2003-2011

- Piotr Jędrzejak

BMW ogłasza właśnie akcję serwisową zakrojoną na szeroką skalę. Jednak ciężko nazwać ją tragedią – to raczej dbanie o swoich klientów i swój produkt.

Kampania serwisowa dotyczy niektórych modeli z serii R oraz z serii K, które wyprodukowane zostały pomiędzy listopadem 2003 r., a kwietniem 2011 r. Na całym świecie obejmuje ok. 300 000 motocykli, z czego 1870 zostało sprzedanych w Polskich salonach.

Sprawa dotyczy aluminiowej flanszy (kołnierza) mocującej tylne koło. Zbyt mocne dokręcanie śrub tarczy hamulcowej lub śrub mocujących koło, wraz z biegiem lat i z kolejnym dokręcaniem ze zbyt dużą siłą (np. kluczem pneumatycznym) może powodować pęknięcia flanszy. BMW nie zauważyło żadnych poważnych, związanych z tym awarii, dlatego akcja jest przede wszystkim prewencyjna.

Akcja serwisowa polegała będzie na wymianie kołnierza na bardziej wytrzymały i nie powinna zająć dłużej, niż 1 godzinę. Klienci, którzy kupili swój motocykl w salonie lub serwisują go w ASO będą zapraszani przez BMW, jednak bezpłatna wymiana dotyczy wszystkich motocykli objętych akcją, niezależnie od pochodzenia danego egzemplarza. Jeżeli więc Wasze BMW to model R lub K wyprodukowany w czasie 11.2003 – 04.2011, przygotujcie swój numer VIN i skontaktujcie się z najbliższym Dealerem BMW Motorrad, aby umówić się na wymianę.

r1200_k1200_flange_cracks

Kołnierz, do którego zbyt mocno przykręca się tylne koło, może ulec takim pęknięciom.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl