BMW organizuje akcję serwisową dla serii R i K z lat 2003-2011
Piotr Jędrzejak
13 marca 2015

BMW ogłasza właśnie akcję serwisową zakrojoną na szeroką skalę. Jednak ciężko nazwać ją tragedią – to raczej dbanie o swoich klientów i swój produkt.

Kampania serwisowa dotyczy niektórych modeli z serii R oraz z serii K, które wyprodukowane zostały pomiędzy listopadem 2003 r., a kwietniem 2011 r. Na całym świecie obejmuje ok. 300 000 motocykli, z czego 1870 zostało sprzedanych w Polskich salonach.

Sprawa dotyczy aluminiowej flanszy (kołnierza) mocującej tylne koło. Zbyt mocne dokręcanie śrub tarczy hamulcowej lub śrub mocujących koło, wraz z biegiem lat i z kolejnym dokręcaniem ze zbyt dużą siłą (np. kluczem pneumatycznym) może powodować pęknięcia flanszy. BMW nie zauważyło żadnych poważnych, związanych z tym awarii, dlatego akcja jest przede wszystkim prewencyjna.

Akcja serwisowa polegała będzie na wymianie kołnierza na bardziej wytrzymały i nie powinna zająć dłużej, niż 1 godzinę. Klienci, którzy kupili swój motocykl w salonie lub serwisują go w ASO będą zapraszani przez BMW, jednak bezpłatna wymiana dotyczy wszystkich motocykli objętych akcją, niezależnie od pochodzenia danego egzemplarza. Jeżeli więc Wasze BMW to model R lub K wyprodukowany w czasie 11.2003 – 04.2011, przygotujcie swój numer VIN i skontaktujcie się z najbliższym Dealerem BMW Motorrad, aby umówić się na wymianę.

Kołnierz, do którego zbyt mocno przykręca się tylne koło, może ulec takim pęknięciom.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły