Barierka była blisko: oto powód, dla którego warto ćwiczyć technikę

- Piotr Jędrzejak

Nagranie tej sytuacji nie jest spektakularne – między innymi dlatego, że reakcja na zbyt szybkie zbliżanie się do zakrętu była prawidłowa i udało się zrobić wszytko tak jak trzeba.

Materiał podesłał nam UniqueSilver – możecie go znać, jest vloggerem motocyklowym. Za chwilę obejrzycie jedną z sytuacji typu „było blisko”. Przyznajemy, że na filmie nie wygląda to zbyt spektakularnie, ale w jesteśmy sobie w stanie dokładnie wyobrazić dreszcz przerażenia przechodzący po plecach w takim momencie. Przeczytajcie, co UniqeSilver ma do powiedzenia na temat tej sytuacji:

Przykład dlaczego warto ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Gdybym miał taką sytuację 3-4 miesiące wcześniej, skończyłbym na barierce bo albo bym zahamował, wyprostował i walnął w barierę, albo bym całkowicie odpuścił gaz… Skończyło się szczęśliwie. Błędem była jazda jako pierwszy w grupie w winklowaniu przed bardziej doświadczonymi motocyklistami, przez co zbyt szybko wszedłem w zakręt. Zadziałał odruch ćwiczony ostatnio prawie codziennie – jeżeli źle idzie, to jeszcze bardziej pochylić moto i dodać więcej gazu – recepta na sukces jak widać. Oczywiście kamera na szczęce, więc widać, że patrzyłem daleko w zakręt, a nie na barierkę, którą mogłem na wyciągnięcie ręki pogłaskać ;). W myślach już widziałem jak leżę na asfalcie.

Trzeba przyznać, że pomimo gorącej sytuacji, US zrobił to dobrze. A wiecie, czym my zajmujemy się w tym tygodniu? Taaak! Ganiamy po genialnych drogach dookoła hiszpańskiej Rondy i ćwiczymy swoją technikę!

https://www.youtube.com/watch?v=zHIL2lbVzP8

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl