Barierka była blisko: oto powód, dla którego warto ćwiczyć technikę
Piotr Jędrzejak
19 października 2015

Nagranie tej sytuacji nie jest spektakularne – między innymi dlatego, że reakcja na zbyt szybkie zbliżanie się do zakrętu była prawidłowa i udało się zrobić wszytko tak jak trzeba.

Materiał podesłał nam UniqueSilver – możecie go znać, jest vloggerem motocyklowym. Za chwilę obejrzycie jedną z sytuacji typu „było blisko”. Przyznajemy, że na filmie nie wygląda to zbyt spektakularnie, ale w jesteśmy sobie w stanie dokładnie wyobrazić dreszcz przerażenia przechodzący po plecach w takim momencie. Przeczytajcie, co UniqeSilver ma do powiedzenia na temat tej sytuacji:

Przykład dlaczego warto ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Gdybym miał taką sytuację 3-4 miesiące wcześniej, skończyłbym na barierce bo albo bym zahamował, wyprostował i walnął w barierę, albo bym całkowicie odpuścił gaz… Skończyło się szczęśliwie. Błędem była jazda jako pierwszy w grupie w winklowaniu przed bardziej doświadczonymi motocyklistami, przez co zbyt szybko wszedłem w zakręt. Zadziałał odruch ćwiczony ostatnio prawie codziennie – jeżeli źle idzie, to jeszcze bardziej pochylić moto i dodać więcej gazu – recepta na sukces jak widać. Oczywiście kamera na szczęce, więc widać, że patrzyłem daleko w zakręt, a nie na barierkę, którą mogłem na wyciągnięcie ręki pogłaskać ;). W myślach już widziałem jak leżę na asfalcie.

Trzeba przyznać, że pomimo gorącej sytuacji, US zrobił to dobrze. A wiecie, czym my zajmujemy się w tym tygodniu? Taaak! Ganiamy po genialnych drogach dookoła hiszpańskiej Rondy i ćwiczymy swoją technikę!

https://www.youtube.com/watch?v=zHIL2lbVzP8

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły