Finałowa runda Supermoto w Bydgoszczy: relacja i filmy
MotoRmania
19 października 2015

Niwy przysyła relację z finałowej rundy Mistrzostw oraz Pucharu Polski Supermoto w Bydgoszczy. Jest też oczywiście film, link do galerii oraz bonusowy, chilloutowy klip z zawodnikami.

autor: Niwy
źródło: supermotosport.pl

Od redakcji: Trochę to trwało (wiecie, zdarza się, że jesteśmy średnio ogarnięci), ale w końcu publikujemy relację z finałowej rundy Mistrzostw oraz Pucharu Polski Supermoto, która odbyła się w Bydgoszczy. Autorem relacji i filmów jest oczywiście niezniszczalny Niwy, który podsyła filmy z każdej rundy. Teraz dodatkowo dorzucił piękny i klimatyczny klip przedstawiający „Ludzi Supermoto” – znajdziecie go na końcu.

5 września na torze kartingowym w Bydgoszczy odbyły się finały zawodów Supermoto. Dzień wcześniej pogoda nie rozpieszczała, dużo deszczu i mocny wiatr. Zmiana opon na deszczowe, zaraz na slicki potem znowu deszczowe i tak w kółko. Na szczęście w sobotę już tylko mocno wiało, ale było sucho. Jak to w Bydgoszczy mocny nacisk został położony na odbiory techniczne. Amatorm dostało się za kolory numerów, a wszystkim zabroniono umieszczania kamer na sobie. Zdawałoby się, że pełen profesjonalizm jednakże im samym należy się czerwona kartka. Chodzi o flagowych!! Kompletnie nie zainteresowani wyścigami i brak jakiegokolwiek myślenia. Podczas wyścigu klasy C2 zdarzył się bardzo poważny wypadek zawodnika #113 Jerzego Głodka (video). Zawodnik został przygnieciony przez własny motocykl i stracił przytomność. Na pomoc ruszył fotograf i operator jednej z kamer. Flagowi ani nie zabezpieczyli toru jazdy, by inni w niego nie wjechali, ani nie przerwali wyścigu bo nie mieli nawet czerwonej flagi! Wyścig się skończył i dopiero wtedy wjechała karetka na tor. Całe szczęście skończyło się na potłuczeniach.

Klasa S2. Na starcie pojawiło się 13 zawodników. Kolejny raz odwiedził nasze zawody Erik Provaznik #140 z Czech, który zdominował zawody. W zasadzie walka toczyła się o 2 i 3 miejsce. Między Pawłem Leśkowem #43, Jędrzejem Zuralskim #161 i Wojciechem Mańczakiem #13. Finalnie po dwóch wyścigach pierwsze miejsce zajął Erik, drugie Jędrzej, a na trzecim stanął Paweł. O drugim miejscu zadecydował lepszy czas uzyskany w kwalifikacjach, gdyż Jędrzej i Paweł zdobyli podczas wyścigów tyle samo punktów.

Klasa C2. Tutaj niespodzianka, na starcie było aż 28 osób. Było by o jednego więcej, ale poważna awaria motocykla z treningów wyeliminowała go z dalszej rywalizacji. Niespodzianką również było przejście Agaty Salamon #38 do Pucharu Polski. Jak sama stwierdziła, bardzo chciała być w klipie z zawodów. Oczywiście to żarty, ale gratulacje za odwagę się należą.

Walka o pierwsze miejsce pomiędzy Krzysztofem Pankowskim #94 a gościem z Niemiec Gunnar’em Harsing’iem #14 była dość wyrównana. W pierwszym wyścigu Krzysztof prowadził, jednak stracił pozycję przez dublowanych zawodników. Chłopak nie odpuścił i na ostatnich metrach wyprzedził Gunnara o 0.092 sec !! Drugi wyścig wygrał również, tym razem bez tak emocjonującego finału. Po dwóch wyścigach pierwszy był Krzysztof Pankowski #94 , drugi Albert Idzik #41, trzeci Gunnar Harsing #14.

 

Podczas rozdania nagród kolejna niespodzianka, dostałem podziękowania od organizatora za najlepsze relacje z rund Supermoto. Są jedyne 😉 więc muszą być najlepsze. Bardzo mi się zrobiło miło, że zostałem zauważony. Dziękuję.

Jeżeli chcecie obejrzeć zdjęcia, zapraszamy do galerii od FOTO Supermoto. A teraz zobaczcie chilloutowy klip, który Niwy przygotował dla zawodników, o zawodnikach:

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły