Akumulatory Moretti: wyświetlacz dla lepszej kontroli

- MotoRmania

(Nie)zwykły akumulator z wyświetlaczem. Moretti prezentuje jak to działa.

informacja prasowa

Długa zima bardzo często jest powodem nieprzyjemnych niespodzianek, jakie mogą nas spotkać po wejściu do garażu. Tak długo wyczekiwany moment uruchomienia motocykla po raz pierwszy w sezonie może okazać się niemożliwy, a zapomniany akumulator pozostawiony w pojeździe nie będzie chciał z nami współpracować. Tutaj ciekawą propozycją może okazać się żelowy akumulator Moretti, który wyposażony w sygnał dźwiękowy sam powiadomi o niskim poziomie naładowania. Jest to świetna propozycja dla osób, które nie zawsze pamiętają o odłączeniu akumulatora podczas dłuższych postojów.

morettibattery_aku

Wyświetlacz LCD – ale po co? Właśnie po to, żeby spać spokojnie wiedząc, że następnego dnia nasz pojazd bez problemu odpali, a my nie spóźnimy się do pracy czy na ważne spotkanie. Na wyświetlaczu znaleźć można informacje odnośnie tego, jakie jest bieżące napięcie czy poziom naładowania baterii oraz czas pracy akumulatora liczony od pierwszego podłączenia. Dzięki wbudowanemu chipowi możemy od razu reagować na stan akumulatora, na przykład podłączając go do prostownika w razie zbyt niskiego poziomu naładowania. Jak deklaruje importer, czas pracy takiego akumulatora może sięgać nawet 6 lat.

Warto również nadmienić, że akumulator został szczelnie wypełniony gęstym elektrolitem zapobiegając tym samym niekontrolowanym wyciekom, które mogłyby powodować korozję. Tego typu akumulatory są wydajniejsze od zwykłych kwasowo-ołowiowych baterii i bardziej odporne na zmiany temperatury. Zaletą żelowych akumulatorów jest to, że nie ma konieczności ustawiania ich w pozycji pionowej a do tego doskonale znoszą różnego rodzaju wstrząsy.

Na stronie morettibattery.pl znajduje się katalog, z którego dobierzemy odpowiedni akumulator do swojego motocykla czy skutera, a także dowiemy się, gdzie znajduje się najbliższy punkt, w którym będziemy mogli go zakupić. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą stary akumulator.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl