Agresywny kierowca: atak w zamian za wyprzedzanie?

- Piotr Jędrzejak

Dlaczego kierowca zareagował tak agresywnie, o co mu chodziło?

Tym razem na naszej skrzynce znaleźliśmy wiadomość o agresywnym kierowcy. Link do filmu podesłał Baran, pisząc przy tym: „Jak widać, nie każdy jest w stanie przełknąć to, że ktoś może go ominąć w kolejce do świateł.” Nie ukrywamy, że po takim wstępie bardzo nas zaciekawiło o co chodzi.

Jak się okazuje, film nagrał motovlogger o ksywce Dajczu. Sytuacja wydarzyła się 25. kwietnia i zanim obejrzycie, przeczytajcie jak opisał to autor:

„Jak widać, niektórych kierowców bardzo boli to, że motocykliści często stają przed nimi. Czytając komentarze, muszę kilka rzeczy wyjaśnić. Zaczynamy od początku filmu, pali się światło czerwone ja i kolega na GPR zaczynamy omijać stojące samochody, następnie zapala się światło zielone, ja zauważyłem je jak byłem dopiero obok Forda, chciałem się wtedy szybko schować, niestety samochody jechały bardzo blisko siebie i nic na siłę nie chciałem zrobić, miejsce zwolniło się przed Volvo i tam właśnie wjechałem. Teraz wróćmy do kolegi na czerwonym Derbi, przyjrzyjcie się, motocyklista nie wjechał kierowcy Volvo prosto przed maskę, w wyniku czego ten nie musiał przyhamować, z czego więc wynika jego agresywne zachowanie jak nie z tego, że ucierpiało jego ego? Wiemy dobrze, że nasze wyprzedzanie po zapaleniu się zielonego powinno natychmiast się skończyć, niestety wyszło jak wyszło… Dodatkowo napisała do mnie osoba z rodziny tego człowieka, która już z nim nie mieszka. Powiedziała że on często jest agresywny, dodatkowo to kierowca zawodowy. Piszcie co o tym myślicie, wyzywajcie nas, jak i kierowcę, co tylko chcecie, tylko szczerze. Pozdrawiam.”

https://www.youtube.com/watch?v=WAT2DYmttMo

W tego typu sytuacjach zawsze staramy się zrozumieć obie strony konfliktu. Kolega na Derbi wyprzedził na pasach, ale raczej niespecjalnie wymusił na kierowcy Volvo… Czemu więc ten się zezłościł? Dlatego, że motocyklista złamał „jakiśtam” przepis, czy dlatego, że ktoś śmiał go wyprzedzić?

Aktualizacja:

Dorzucamy wyjaśnienia od autora, Dajczu:

https://www.youtube.com/watch?v=TC2-Pn_l1rI

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl