Pasek o krok od podium w Yamaha R6 Dunlop Cup

- MotoRmania

Cztery dziesiąte sekundy za podium, trzy sekundy za zwycięzcą, najszybszy z czterech Polaków.

informacja prasowa

Adrian Pasek ukończył wyścig pierwszej rundy niemieckiego, motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup na czwartej pozycji. Na torze Lausitzring 23-latek finiszował tylko cztery dziesiąte sekundy za podium i trzy sekundy za zwycięzcą, mijając linię mety jako najszybszy z czterech Polaków.

Po udanych, sobotnich kwalifikacjach Pasek rozpoczął niedzielne zmagania z czwartego pola w stawce 39 zawodników z całej Europy. Choć po starcie spadł na piątą lokatę, motocyklista z Kolbuszowej na finiszu narzucił świetne tempo i odzyskał czwarte miejsce. Mijając metę o krok od podium, Adrian wyrównał swój najlepszy wynik w serii, czwarte miejsce uzyskane rok temu na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring.

Druga z ośmiu rund Yamaha R6 Dunlop Cup odbędzie się za dwa tygodnie, w dniach 15 – 17 maja w belgijskim Zolder, ale start Paska w pełnym cyklu uzależniony jest od powodzenia projektu finansowania społecznościowego, który kończy się już za 5 dni, dziewiątego maja.

Więcej o akcji przeczytacie w informacji od Adriana oraz na stronie projektu: wspieram.to/adrianpasek.

Adrian Pasek
„To bardzo udany początek sezonu i świetny wynik jak na pierwszą rundę. Podczas treningów wprowadziliśmy bardzo dużo zmian ustawień motocykla, praktycznie wywracając moją Yamahę do góry nogami. Nie było więc łatwo, a ja potrzebuje jeszcze kilku treningów, aby idealnie zgrać się z maszyną. Nie wiem dlaczego, ale na początku nie mogłem złapać tempa. W drugiej połowie wyścigu byłem jednak bardzo szybki i dogoniłem trzeciego zawodnika. Chciałem go zaatakować, ale na tablicy na prostej pokazano dublowanym motocyklistom, że mają jeszcze jedno kółko. Myślałem, że będę miał jeszcze jedną okazję, ale wtedy zobaczyłem szachownicę i było już po wszystkim. Najważniejsze, że miałem tempo, aby walczyć o podium. Bardzo mnie to cieszy, bo moje starty w pełnym cyklu wciąż stoją pod znakiem zapytania. Nie testowałem z tego powodu przed sezonem. W następny weekend planuję treningowy start w pierwszej rundzie mistrzostw Polski w Poznaniu, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa tygodnie chcę w Belgii znów walczyć o czołowe lokaty w pucharze Yamahy.”

SUPERBIKE*IDM Lausitz 02.05.-04.05.2014

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl