130+ km/h przez miasto, ktoś skręca w lewo i korzysta z telefonu… wypadek!

- Piotr Jędrzejak

Kierująca samochodem korzystała z telefonu. Była tym tak zaabsorbowana, że nawet nie zauważyła wjeżdżającego w nią motocykla.

Charlie miał Kawasaki ZX-10R. Umiał jeździć, wiedział co robi, ogarniał sprzęt. Czasem pozwalał sobie zaszaleć, również w mieście. Tym razem jechał z kamerką. Wystartował spod świateł, dał na koło, rozpędził się. Nie oszukujmy się, przekroczenie 130 km/h na litrowym sporcie zajmuje mniej czasu niż przeczytanie tego zdania na głos. Wtedy ktoś jadący z naprzeciwka postanowił skręcić w lewo…

Następnie był tylko głośny huk. Fakt, że Charlie miał tu pierwszeństwo, nie zmienia zbyt wiele – no może tylko tyle, że ubezpieczyciel pokrył zniszczenie motocykla. Charlie jednak miał złamane obie ręce, złamany nadgarstek, złamany kręgosłup w odcinku piersiowym, wypadnięcie dysku, a mogło skończyć się o wiele gorzej.

Można zauważyć, że kobieta prowadząca samochód trzyma kierownicę jedną ręką, a wzrok ma skierowany gdzieś w dół – pewnie korzystała z telefonu. Nawet nie zauważyła, że ktoś właśnie w nią uderza!

W filmie znajdziecie zdjęcia z wypadku w formie screenów z instagrama oraz jedno bardzo ważne zdanie od Charliego: „Wyciągnąłem już swoją nauczkę i nigdy więcej nie będę jeździł jak GŁUPEK. Wrócę na dwa koła niebawem.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl