100 funkcjonariuszy urządziło obławę na offroadowców w Puszczy Bukowej. Offroadowcy nie przyjechali

- Piotr Jędrzejak

Tą akcją policja nie chwali się na swoich stronach.

źródło oraz zdjęcia:
24kurier.pl

Puszcza Bukowa pod Szczecinem to miejsce, które upodobali sobie lokalni motocykliści jeżdżący na crossach i endurakach, a także quadowcy. Policji nie podoba się, że „kierowcy wjeżdżają pojazdami silnikowymi w obszar leśny wbrew obowiązującym przepisom. Policji nie podoba się, że „pojazdy głośne i przepłaszają zwierzynę”, natomiast „terenowe opony niszczą zarówno drogi jak i leśną ściółkę oraz runo”. Jednak offroadowcy mogą „przede wszystkim stwarzać realne zagrożenie dla osób spacerujących”.

Dlatego podjęte zostały działania.

W niedzielę 16 czerwca do Puszczy Bukowej pojawiła się ponad setka (100+) funkcjonariuszy. Na miejsce ściągnięto kilkadziesiąt samochodów Straży Leśnej oraz radiowozów policyjnych z całego województwa. Zaplanowana została obława na motocyklistów i quadowców.

Zatrzymano dokładnie… nikogo. Motocykliści i quadowcy najwyraźniej dowiedzieli się o akcji zawczasu.

dav

dav

dav

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl