Brazylia: nocny pościg ulicami miasta
Piotr Jędrzejak
17 czerwca 2019

Zbrodnie i kradzieże związane z jednośladami są niestety smutną rzeczywistością na ulicach miast Brazylii. Z tego powodu policja powołała specjalne jednostki pościgowe do zwalczania przestępców na jednośladach. 

Policjanci jeżdżą motocyklami typu dual, jak na przykład Yamaha XT660 czy Hodna XR300. Są też całkiem nieźle wyszkoleni. Pościgi zazwyczaj kończą się bardzo szybko – bandyci na jednośladach zaliczają wypadki, albo decydują się na ucieczkę pieszą i są szybko aresztowani. Tym razem jednak na drodze policjanta stanął ktoś, kto całkiem nieźle radził sobie ze swoim motocyklem.

Nie wiemy kiedy się zaczął, ale pościg trwał przynajmniej 7 i pół minuty. Nie mamy też pewności, dlaczego uciekinier się poddał. Jedno jest pewne – motocyklowi policjanci w Brazylii zasługują na tony szacunku.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły