Brazylia: nocny pościg ulicami miasta

- Piotr Jędrzejak

Zbrodnie i kradzieże związane z jednośladami są niestety smutną rzeczywistością na ulicach miast Brazylii. Z tego powodu policja powołała specjalne jednostki pościgowe do zwalczania przestępców na jednośladach. 

Policjanci jeżdżą motocyklami typu dual, jak na przykład Yamaha XT660 czy Hodna XR300. Są też całkiem nieźle wyszkoleni. Pościgi zazwyczaj kończą się bardzo szybko – bandyci na jednośladach zaliczają wypadki, albo decydują się na ucieczkę pieszą i są szybko aresztowani. Tym razem jednak na drodze policjanta stanął ktoś, kto całkiem nieźle radził sobie ze swoim motocyklem.

Nie wiemy kiedy się zaczął, ale pościg trwał przynajmniej 7 i pół minuty. Nie mamy też pewności, dlaczego uciekinier się poddał. Jedno jest pewne – motocyklowi policjanci w Brazylii zasługują na tony szacunku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl