Wrocław stał się różowy: MOTORóżowi walczyli z nowotworem piersi

- MotoRmania

MOTORóżowi. Ta motocyklowa ogólnopolska akcja odbyła się 1. października w 3 miastach – Warszawa, Toruń i Wrocław – w dniu inaugurującym październik, czyli Miesiąc Walki z Nowotworem Piersi.

autor: Ewa Palmowska

To już 4. edycja MOTORóżowych, których pomysłodawcą i organizatorem jest agencja Link PR.

Idea MOTORóżowych powstała, by edukować kobiety w zakresie profilaktyki raka piersi w sposób ciekawy oraz przystępny. Organizatorzy chcą przekonywać, że rak piersi to nie wyrok, a szybko wykryty może zostać całkowicie wyleczony. Już od 4 lat kobiety – motocyklistki w różowych kamizelkach, z dużym wsparciem mężczyzn są symbolem profilaktyki w walce z rakiem piersi. Próba pobicia rekordu Guinessa w samobadaniu piersi ma przypominać kobietom o konieczności badań profilaktycznych.

Motorozowi 2016 (3)

We Wrocławiu na placu pod Katedrą Sw. Marii Magdaleny  o godzinie 12:00 zgromadziło się około 100 motocyklistek i motocyklistów. Osoby, które zadeklarowały swoją obecność wg wpisów na wydarzeniu na facebooku, otrzymały bezpłatne kamizelki propagujące ideę MOTORóżowych. Rozdanych zostało około 100 sztuk kamizelek. Sponsorem akcji był  Santander Consumer Bank, organizatorem Fundacja Moto Dolls, partnerami: Dolnośląskie Centrum Onkologii – Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, Pizzeria Gusto oraz Motor Mania Husky.

Motorozowi 2016 (1)

Podczas całego wydarzenia widoczne było ogromne wsparcie i zainteresowanie akcją Motoróżowi Wrocław ze strony Panów Motocyklistów. Przygotowali swoje motocykle na różowo i przybyli na Różowy Przejazd w różowych dodatkach oraz pomalowanych brodach na różowo. Motoróżowych odwiedził Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, pozytywnie zaskoczony tak wysoką frekwencją motocyklistów zapowiedział w przyszłym roku większe poparcie władz miast dla takich kampanii społecznych.

Od  godziny 13:00 Różowa Masa Krytyczna opanowała ulice miasta kierując się w kierunku Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Tam na dziedzińcu szpitala odbyła się krótka prelekcja informacyjna dotycząca możliwości wczesnego zapobiegania i wykrywania nowotworów piersi. Cały teren ośrodka wypełnił widok i dźwięk(!!) różowych motocykli, a pacjentki bardzo się ucieszyły z tak licznego przybycia tak pozytywnie zakręconych Motoróżowych.

Motorozowi 2016 (8)

Różowy Widowiskowy przejazd motocykli zakończył się na ul. Buforowej w hali Motor Mania Husky. W tzw. międzyczasie Wataha Husky zapewniła Różowy Terror na mieście rozdając przechodniom ulotki Dolnośląskiego Centrum Onkologii z odpowiednimi informacjami.

Fundacja Moto Dolls, która organizowała już podobne akcje w ramach Kampanii Społecznych Profilaktyki i Diagnostyki Nowotworów Piersi podczas ostatniej edycji Targów Wrocław Motorcycle Show, zapewnia po rozmowach z osobami z ośrodka diagnostyki, że świadomość w tym temacie społeczeństwa w widoczny sposób (RÓŻOWY I OPTYMISTYCZNY) poprawia się i przekłada bezpośrednio na wykrywalność i nowe możliwości całkowitego wyleczenia raka piersi.

Motorozowi 2016 (16)

Jeśli udało się przy okazji niezwykłej zabawy kolorem skłonić chociaż jedną osobę do samobadania lub zgłosić się do odpowiedniego ośrodka na takie badanie, które powinno być przeprowadzane optymalnie raz w roku to znak, że było WARTO!!

Wydarzenie było także doskonała okazja do spotkania miłośników motocykli, zwłaszcza kobiet motocyklistek, których na polskich drogach jest coraz więcej.

Motorozowi 2016 (2)

Motorozowi 2016 (7)

Motorozowi 2016 (6)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl