MOTORóżowi ponownie przejechali ulicami Warszawy!

- MotoRmania

W sobotę 10 października grupa motocyklistek oraz motocyklistów w charakterystycznych różowych kamizelkach wyruszyła po raz kolejny specjalnie wytyczoną trasą ulicami Warszawy. Akcja miała zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom piersi. Organizatorem akcji była agencja Link PR, pomysłodawca wydarzenia.

informacja prasowa

Symboliczny przejazd na odcinku około 50 km miał propagować profilaktykę w walce z rakiem piersi oraz uświadamiać, że nowotwór nie jest wyrokiem, a wcześnie wykryty może zostać całkowicie wyleczony.

Bardzo nam zależy, by nasz przekaz różowych motocyklistek i motocyklistów dotarł do jak największej liczby kobiet. Rak piersi jest główną przyczyną zgonów kobiet po 35 roku życia, wielu z nich można zapobiec dzięki wczesnemu wykryciu choroby. Nie bójmy się badać. Konfrontacja z chorobą może być o wiele trudniejsza – powiedziała Elżbieta Koncka z Link PR, pomysłodawca i organizator akcji MOTORóżowi.

MotoRozowi na drogach warszawy (3)

Bezpieczeństwo nad przejazdem oraz miejscem akcji zapewniła Komenda Stołeczna Policji, Wydział Ruchu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa z Warszawy oraz ratownicy na motocyklach z Fundacji Moto – Medic.

MOTOróżowi wyruszyli spod Centrum Handlowego M1 w Markach, przejeżdżając pod siedzibami głównych polskich stacji telewizyjnych. Pojawili się również na Pradze, w Centrum i na Targówku, wzbudzając spore zainteresowanie wśród przechodniów i kierowców. Różowi motocykliści zatrzymali się też na chwilę pod Hard Rock Cafe, które była partnerem tegorocznej edycji.

Po zakończeniu przejazdu uczestnicy wrócili do M1, gdzie mogli wziąć udział w licznych aktywnościach. Specjalistki z Mazowieckiego Centrum Onkologicznego edukowały jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi oraz jak się zachować w przypadku zaobserwowania niepokojących zmian, zaś wizażystki z Mary Kay pokazywały jak prawidłowo wykonać makijaż dla motocyklistek. Ponadto ratownicy z Fundacji Moto – Medic uczyli udzielania pierwszej pomocy. Na uczestników przejazdu czekały oprócz tego liczne konkursy z nagrodami.

Organizatorzy w tym roku rozszerzyli zasięg akcji – 17 października będzie można zobaczyć przejazd MOTORóżowych również w Toruniu. Po przejeździe odbędą się działania stacjonarne na terenie Centrum Handlowo – Rozrywkowego Toruń Plaza.

MotoRozowi na drogach warszawy (5)

Partnerami medialnym wydarzenia byli:
TVP Info
Centrum Prasowe PAP
Speed Ladies
Motocyklistki wawa
Antyradio

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl