MOTORóżowi ponownie przejechali ulicami Warszawy!
MotoRmania
15 października 2015

W sobotę 10 października grupa motocyklistek oraz motocyklistów w charakterystycznych różowych kamizelkach wyruszyła po raz kolejny specjalnie wytyczoną trasą ulicami Warszawy. Akcja miała zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom piersi. Organizatorem akcji była agencja Link PR, pomysłodawca wydarzenia.

informacja prasowa

Symboliczny przejazd na odcinku około 50 km miał propagować profilaktykę w walce z rakiem piersi oraz uświadamiać, że nowotwór nie jest wyrokiem, a wcześnie wykryty może zostać całkowicie wyleczony.

Bardzo nam zależy, by nasz przekaz różowych motocyklistek i motocyklistów dotarł do jak największej liczby kobiet. Rak piersi jest główną przyczyną zgonów kobiet po 35 roku życia, wielu z nich można zapobiec dzięki wczesnemu wykryciu choroby. Nie bójmy się badać. Konfrontacja z chorobą może być o wiele trudniejsza – powiedziała Elżbieta Koncka z Link PR, pomysłodawca i organizator akcji MOTORóżowi.

Bezpieczeństwo nad przejazdem oraz miejscem akcji zapewniła Komenda Stołeczna Policji, Wydział Ruchu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa z Warszawy oraz ratownicy na motocyklach z Fundacji Moto – Medic.

MOTOróżowi wyruszyli spod Centrum Handlowego M1 w Markach, przejeżdżając pod siedzibami głównych polskich stacji telewizyjnych. Pojawili się również na Pradze, w Centrum i na Targówku, wzbudzając spore zainteresowanie wśród przechodniów i kierowców. Różowi motocykliści zatrzymali się też na chwilę pod Hard Rock Cafe, które była partnerem tegorocznej edycji.

Po zakończeniu przejazdu uczestnicy wrócili do M1, gdzie mogli wziąć udział w licznych aktywnościach. Specjalistki z Mazowieckiego Centrum Onkologicznego edukowały jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi oraz jak się zachować w przypadku zaobserwowania niepokojących zmian, zaś wizażystki z Mary Kay pokazywały jak prawidłowo wykonać makijaż dla motocyklistek. Ponadto ratownicy z Fundacji Moto – Medic uczyli udzielania pierwszej pomocy. Na uczestników przejazdu czekały oprócz tego liczne konkursy z nagrodami.

Organizatorzy w tym roku rozszerzyli zasięg akcji – 17 października będzie można zobaczyć przejazd MOTORóżowych również w Toruniu. Po przejeździe odbędą się działania stacjonarne na terenie Centrum Handlowo – Rozrywkowego Toruń Plaza.

Partnerami medialnym wydarzenia byli:
TVP Info
Centrum Prasowe PAP
Speed Ladies
Motocyklistki wawa
Antyradio

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły