Ania Jackowska już w Polsce – zakończyła się motocyklowa wyprawa „Włochy od podeszwy”
MotoRmania
24 czerwca 2013

Ania, podróżniczka i autorka dwóch książek „Kobieta na Motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany” jest już w Polsce. W czasie całej podróży przemierzyła ponad 8000 kilometrów.

Informacja prasowa

Ania Jackowska pojechała do Włoch motocyklem BMW F700 GS, który sprawdził się zarówno na długich trasach jak i bardzo krętych drogach. Opony Metzeler Tourance Next spisały się doskonale podczas wielu tysięcy kilometrów, zarówno w silnym deszczu jak i w upale, na różnych nawierzchniach. Motocykl BMW i opony Metzeler po raz kolejny okazały się idealnym połączeniem, zapewniającym bezpieczeństwo, niezawodność i komfort, tak ważne w trakcie dalekiej podróży.

Ostatnie dwa tygodnie wyprawy upłynęły na eksplorowaniu Sycylii, krainy soli, winnych lodów i azteckiej czekolady. Po krótkim pobycie w Palermo, Ania udała się w stronę Trapani, gdzie w prostokątnych zbiornikach, z wody morskiej krystalizuje się sól, by kolejny przystanek zaplanować w czekoladowym raju jakim jest Modioka.

„Burzliwa historia i azteckie receptury tworzą ten wyjątkowy przysmak. Masa kakaowa, cukier i naturalne przyprawy. W ogromnych kadziach miesza się gęstą, ciemną masę i dodaje wanilię, cynamon, paprykę pepperoncino, a nawet sól z Trapani. Szlak niespotykanych dotąd smaków doprowadza mnie do Ragusy. Tu znajduję… winne lody o smaku Muscatu i orzeźwiającego Passito. Jak to dobrze, że po jednej porcji, można bez winy wsiąść na motocykl i pojechać dalej. Dla ostrożnych, ale i odważnych, lody o smaku oliwy z oliwek. Poproszę o dokładkę!”- opisuje na swoim Fanpage’u na FB podróżniczka.

Kolejny przystanek to Etna, która nie była dla Ani życzliwa. Nad wulkanem zgromadziły się ciemne chmury. Do konfrontacji wulkanicznych temperamentów udało się doprowadzić dopiero na szczycie Stromboli, gdzie motocyklistka weszła nocą. 

„Podeszwa włoskiego buta i leżąca u jej stóp Sycylia wyznaczają swoje własne trendy. Surowe, ale pełne kolorów, nieraz chaotyczne i nieregularne, ale nie da się przejść obok nich obojętnie. Ostre słońce, silne temperamenty mieszkańców i wielokulturowość południa tworzą piękny mariaż”.

Podróż można było śledzić dzięki systemowi monitoringu AutoGuard, który był zamontowany w motocyklu Ani, dało to możliwość bieżącej obserwacji położenia, ale również zapewniało bezpieczeństwo w trakcie wyprawy. Wśród partnerów podróży nie mogło zabraknąć Polskiego Związku Motorowego, który wspiera wyprawy Ani niemalże od samego początku.

Sponsorzy wyprawy: Metzeler, Autoguard, BMW Group Polska, Sinnet oraz Partner: Polski Związek Motorowy. Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: Canon Polska oraz Camonboard.pl. Relację z podróży można nadal śledzić na stronie www.aniajackowska.pl, jak również na portalach zwierciadlo.pl oraz newsauto.pl.

Więcej inforamcji na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły