Trzecia i czwarta runda Mistrzostw Świata w Trialu odbyły się odpowiednio w 25. maja oraz 1. kwietnia. Najwyraźniej ktoś z działu trialowego z Międzynarodowej Federacji Motocyklowej zaspał, bo nagrania z obu tych rund (oraz z podsumowania X-Trialu) pojawiły się w sieci dopiero przedwczoraj. Ale nie narzekamy, bo materiały udostępniane przez FIM są naprawdę wypasione! Oglądajcie, bo naprawdę warto – kopara opada widząc czego dokonują ci goście…

W III rundzie, która odbyła się w Ile Rousse na Korsyce, zwyciężył Adam Raga przed Tonim Bou oraz Albertem Cabestany:

IV runda z kolei padła łupem Toniego Bou, na drugim miejscu stanął Adam Raga, a Cabestany znowu dopełnił podium. Walka rozegrała się we włoskim Alagna Valsesia:

Aktualnie w generalce prowadzi Bou z zaledwie jednym punktem przewagi nad Ragą. Kolejne 26 pkt dalej, trzecie miejsce piastuje Cabestany, ale on z kolei ma tylko 3 punkty przewagi nad Takahisą Fujinami. Do końca pozostały jeszcze 4 rundy, więc wiele może się zdarzyć.

Jeżeli wciąż Wam mało trialowych emocji, to macie szczęście – również przedwczoraj federacja FIM udostępniła video-podsumowanie świetnego sezonu Mistrzostw Świata X-Trial, który zakończył się jeszcze w marcu. W halowym trialu, z którego 20-minutowe relacje mogliście oglądać na MotoRmanii, zwyciężył Toni Bou. Przypomnijcie sobie, jak to wyglądało: