Zaledwie trzynastoletni Mateusz Molik jako jedyny Polak wystartuje w tym roku w pierwszej edycji serii Northern Talent Cup, pucharu markowego, którego rundy odbywać się będą m.in. podczas weekendów MotoGP i WorldSBK.

Mateusz to syn Jacka Molika, przed laty czołowego zawodnika mistrzostw Polski, dziś trenera i instruktora popularnych treningów Speed Day. W minionym sezonie trzynastolatek zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski klasy Sport 250 oraz Puchar Polski Pit Bike SM w klasie Stock 150 Junior.

Molik, który w 2019 roku ścigał się w barwach Rabin Racing Teamu, będzie jedynym Polakiem w stawce i jedynym reprezentantem ekipy Speed Day Racing Team Junior.

Do startu w pierwszej edycji Northern Talent Cupu dopuszczono 24 zawodników, w tym jedną zawodniczkę, z jedenastu państw, reprezentujących barwy piętnastu różnych ekip. W serii przeznaczonej dla młodych talentów brak co prawda znanych nazwisk, ale uwagę zwraca m.in. pochodzący z Rumunii Jacopo Hosciuc, jeden z czołowych zawodników włoskiej klasy Pre-Moto3 ostatnich lat.

Mateusz Molik w akcji podczas sezonu 2019 - zdjęcia: Racing Racing Team

Mateusz Molik w akcji podczas sezonu 2019 – zdjęcia: Racing Racing Team

Nie brakuje za to znanych zespołów, które wystawią swoje juniorskie ekipy. Wśród nich m.in. PrustelGP czy Snipers Junior Team. Ciekawostką jest także juniorski zespół toru w Brnie.

Uczestnicy staną do walki podczas siedmiu rund. Każda z nich to dwa wyścigi. Zmagania na niemieckim Sachsenringu i w czeskim Brnie odbędą się podczas weekendów MotoGP. Otwierająca sezon runda w Assen połączona będzie z kolei ze zmaganiami WorldSBK. Cztery pozostałe rundy odbędą się przy mistrzostwach Niemiec IDM. Wszyscy zawodnicy dosiądą identycznych motocykli marki KTM.

Oto lista startowa i kalendarz:

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 18.48.17

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 18.48.31