Czesi wiedzą, jak zorganizować dobre wyścigi motocyklowe!

W poprzedni weekend w Czechach, zaledwie 20 kilometrów od polskiej granicy odbyły się wyścigi drogowe Zlatý kahanec na Těrlickém okruhu. Na miejscu był jeden z naszych czytelników, Vincent99 i specjalnie dla nas napisał krótki opis imprezy, a przy okazji złożył krótki filmik:

Pogoda dopisywała do momentu, aż spadł deszcz… :) Ale nikt jazdy nie przerywał, trening odbył się zgodnie z planem. Wieczór upłynął przy piwku i muzyce, a poranek przywitał znów opadami deszczu. Pierwszy wyścig przesuwano dwukrotnie, ale w końcu udało się i maszyny ruszyły w szranki w strugach deszczu. Emocje nie do opisania, nikt nie obchodzi się delikatnie z manetką gazu, a już koło południa przejaśniło się i warunki pozwoliły na jeszcze więcej. Kto nie był w tym roku w Terlicku, ma jeszcze okazję przekonać się, jakie emocje są na Czeskich wyścigach drogowych już w weekend 14-15. września – w mieście Kyjov! (Ostatnia runda odbędzie się w dniach 5-6. października w Dymokurach.)

Vincent dorzucił nam jednak jeszcze jeden klip, już nie jego autorstwa, na którym „widać kwintesencję smaku czym są te wyścigi :)„.

Vincent99, dzięki za maila! Wszystkich zainteresowanych wyścigami drogowymi w Czechach zapraszamy na stronę RoadRacing.pl oraz kanał na YouTube – RoadRacingVideo.