Najlepiej uczyć się od najlepszych, a ciężko o lepszego instruktora, jak sam Valentino Rossi.

Nie ma lepszego sposobu na podniesienie swoich umiejętności motocyklowych, niż jazda po torze pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wie o tym także firma Dainese, która kilka dni temu ogłosiła organizację pierwszego szkolenia pod swoją marką. I nie jest to byle jakie szkolenie.

Szkolenie odbywa się na torze Misano dnia 17 kwietnia, nazwa się „Dainese VR46 Class”, a w rolę instruktora wcieli się sam Valentino Rossi!

Do klasy z Rossim zapisać może się każdy, ale nie jest to takie proste. Organizator przewidział grupę 4 kursantów, a wejściówkę można zgarnąć na aukcji charytatywnej. Licytacja kończy się 7 marca, a dochód z aukcji przekazany zostanie na rzecz Fundacji Marco Simoncelliego. Aktualnie najwyższa oferta to 8000 euro – licytujcie!

szkolenie z rossim dainese

W „Klasie VR46″ udział weźmie 4 kursantów. W pakiecie otrzymają oni (do użytku na trackdayu) kombinezon, buty, rękawice i ochraniacze Dainese, kask AGV, oraz motocykl Yamahę R1. Poza wygraniem aukcji, istnieje jeszcze jeden wymóg uczestnictwa – kursant powinien mieć na torze tempo przynajmniej 1:55. W ten sposób organizator chce się upewnić, że na szkolenie z Valentino Rossim trafią dostatecznie szybcy motocykliści, dla których będzie to wartościowa lekcja, a nie zwykła nauka jazdy.

W planie lekcji „Klasy VR46″ znalazło się”:
– otwierająca, 15-minutowa lekcja teoretyczna;
– dwie sesje 20-minutowe na torze;
– nauka głównych technik jazdy oraz komentarz Valentino Rossiego do nagrań przejazdów torowych z kamer;
– finałowa, 20-minutowa lekcja teoretyczna;
– uczestnik otrzymuje w pakiecie także lunch, udział w sesji zdjęciowej i filmowej (na torze i w boksach), a po wszystkim ciuchy i kask będzie można kupić z 30-procentową zniżką.

„Klasa VR46″ przeznaczona jest jedynie dla 4 szczęśliwców z licytacji, ale w ramach całego szkolenia jest też kilka innych kategorii, na które wejściówki można kupić w tradycyjny sposób. Cztery pozostałe kategorie podzielone zostały względem poziomu zaawansowania, a najszybszą grupę poprowadzą zawodnicy znani z Mistrzostw Świata: Franco Morbidelli, Luca Marini, Lorenzo Baldassarri oraz Marco Bezzecchi. Ceny szkoleń wahają się od 650 zł do 5900 zł. Wszystko znajdziecie na stronie Dainese.