Motocykliści Pazera Racing potwierdzają plany na sezon 2019

- MotoRmania

Paweł Szkopek, Patryk Pazera i Radek Brandebura w sezonie 2019 ponownie wystartują w pełnym cyklu europejskich mistrzostw Alpe Adria w barwach zespołu Pazera Racing. Do ekipy dołączył także nowy reprezentant, Sebastian Krzeski. Cała czwórka dosiądzie motocykli Yamaha R1, ale najpierw spotka się z kibicami podczas Warsaw Motorcycle Show.

Informacja Prasowa

11-krotny mistrz Polski, Paweł Szkopek ponownie dosiądzie R1-ki w specyfikacji Superbike, podczas gdy zaledwie 21-letni Patryk Pazera przesiądzie się na większy motocykl z modelu R6, na którym sięgnął rok temu po tytuł drugiego wicemistrza Polski klasy Superstock 600. Młody warszawianin awansuje do klasy Superstock 1000, której wyścigi w ramach cyklu Alpe Adria będą miały status Pucharu Europy.

W Alpe Adria wystartuje także Radek Brandebura, który rok temu imponował w barwach Pazera Racing w Pucharze Polski Rookie 1000 oraz Alpe Adria Cup, w obu seriach sięgając po trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na tym nie kończą się jednak plany stołecznej ekipy. Na początku roku do zespołu dołączył także Sebastian Krzeski, który wystartuje w Pucharze Alpe Adria Cup, także na motocyklu Yamaha R1. 40-latek co prawda dopiero zaczyna swoją przygodę z wyścigami, ale na motocyklach jeździ od lat, a na swoim koncie ma bogatą karierę sportową, w tym tytuł wicemistrza Polski w kitesurfingu. Od sześciu lat jest także w ścisłej polskiej czołówce w crossficie w kategorii Masters.

Cała czwórka ma już za sobą trzydniowe testy w hiszpańskiej Kartagenie. W najbliższy weekend zawodnicy ekipy Pazera Racing spotkają się z kolei z kibicami podczas wystawy Warsaw Motorcycle Show w podwarszawskim Nadarzynie, gdzie będą gośćmi stoiska marki Yamaha w sobotę o godzinie 13:30.fea61f14-f3e8-4e63-bd1e-8fbade6d69b0

„Nie mogę już doczekać się powrotu na tor – mówi Paweł Szkopek. – Ten sezon będzie moim trzecim w barwach zespołu Pazera Racing i mam nadzieję, że kolejnym zakończonym tytułem mistrzowskim. Mamy za sobą udane pierwsze testy w Kartagenie i chcemy walczyć o zwycięstwa. Chcę także pomóc Patrykowi w jak najlepszym zaadoptowaniu się do nowej kategorii i większej Yamahy. Najpierw jednak z wielką chęcią spotkamy się z polskimi kibicami podczas Warsaw Motorcycle Show i opowiemy o naszych planach.”

„Zmiana kategorii to duże wyzwanie, ale nadszedł czas, aby przesiąść się na Yamahę R1 i spróbować swoich sił w klasie Superstock 1000 – dodaje Patryk Pazera. – Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie w tym roku sporo nauki, ale mam za sobą świetny zespół, bardzo dobry pakiet i doświadczonego kolegę w osobie Pawła, który od początku naszej współpracy jest dla mnie dużym wsparciem. Jestem przekonany, że razem znów zaliczymy udany sezon.”

„Po udanym poprzednim sezonie apetyty rosną – przyznaje Radek Brandebura. – Nie podjęliśmy jeszcze razem z zespołem ostatecznej decyzji co do klasy, w której wystartuję w tym roku w Alpe Adria, ale jedno jest pewne. Ponownie dosiądę Yamahy R1 w barwach Pazera Racing i będę chciał walczyć o czołowe pozycje. W Kartagenie wszyscy pokazaliśmy dobre tempo, dlatego jestem pewien, że to będzie dla nas udany sezon.”

„Na motocyklach jeżdżę od wielu lat i od dłuższego czasu chciałem spróbować swoich sił na torze wyścigowym – mówi Sebastian Krzeski. – Rok temu wziąłem udział w kilku treningach na R1-ce i bardzo szybko odnalazłem się w tej dyscyplinie. Postanowiłem od razu rzucić się na głęboką wodę i spróbować swoich sił w Pucharze Alpe Adria Cup w barwach zespołu Pazera Racing. Crossfit daje mi bardzo dobrą bazę kondycyjną, dlatego jestem dobrze przygotowany do sezonu. Cały czas zbieram jednak doświadczenie, dlatego w tym roku chcę się przede wszystkim uczyć, ale chciałbym także walczyć o jak najlepsze pozycje.”

„Jak co roku zaczynamy sezon od spotkania z kibicami – podkreśla szef zespołu Marcin Pazera. – To dla nas zawsze bardzo ważny przystanek przed rozpoczęciem wyścigowej rywalizacji, która w tym roku zapowiada się bardzo ekscytująco. Paweł jest zdeterminowany i gotowy do walki o kolejny tytuł, a Patryk staje przed nowym wyzwaniem. W naszych barwach ponownie wystartuje także Radek, który z pewnością znów będzie walczył w czołówce. Witamy także w zespole Sebastiana, który pokazał świetne tempo podczas niedawnych testów. Co prawda mamy jeszcze kilka asów w rękawie, ale najpierw widzimy się w Warszawie!”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl