Szkolenie na torze z Valentino Rossim jako aukcja charytatywna!

- Piotr Jędrzejak

Najlepiej uczyć się od najlepszych, a ciężko o lepszego instruktora, jak sam Valentino Rossi.

Nie ma lepszego sposobu na podniesienie swoich umiejętności motocyklowych, niż jazda po torze pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wie o tym także firma Dainese, która kilka dni temu ogłosiła organizację pierwszego szkolenia pod swoją marką. I nie jest to byle jakie szkolenie.

Szkolenie odbywa się na torze Misano dnia 17 kwietnia, nazwa się „Dainese VR46 Class”, a w rolę instruktora wcieli się sam Valentino Rossi!

Do klasy z Rossim zapisać może się każdy, ale nie jest to takie proste. Organizator przewidział grupę 4 kursantów, a wejściówkę można zgarnąć na aukcji charytatywnej. Licytacja kończy się 7 marca, a dochód z aukcji przekazany zostanie na rzecz Fundacji Marco Simoncelliego. Aktualnie najwyższa oferta to 8000 euro – licytujcie!

szkolenie z rossim dainese

W „Klasie VR46” udział weźmie 4 kursantów. W pakiecie otrzymają oni (do użytku na trackdayu) kombinezon, buty, rękawice i ochraniacze Dainese, kask AGV, oraz motocykl Yamahę R1. Poza wygraniem aukcji, istnieje jeszcze jeden wymóg uczestnictwa – kursant powinien mieć na torze tempo przynajmniej 1:55. W ten sposób organizator chce się upewnić, że na szkolenie z Valentino Rossim trafią dostatecznie szybcy motocykliści, dla których będzie to wartościowa lekcja, a nie zwykła nauka jazdy.

W planie lekcji „Klasy VR46″ znalazło się”:
– otwierająca, 15-minutowa lekcja teoretyczna;
– dwie sesje 20-minutowe na torze;
– nauka głównych technik jazdy oraz komentarz Valentino Rossiego do nagrań przejazdów torowych z kamer;
– finałowa, 20-minutowa lekcja teoretyczna;
– uczestnik otrzymuje w pakiecie także lunch, udział w sesji zdjęciowej i filmowej (na torze i w boksach), a po wszystkim ciuchy i kask będzie można kupić z 30-procentową zniżką.

„Klasa VR46” przeznaczona jest jedynie dla 4 szczęśliwców z licytacji, ale w ramach całego szkolenia jest też kilka innych kategorii, na które wejściówki można kupić w tradycyjny sposób. Cztery pozostałe kategorie podzielone zostały względem poziomu zaawansowania, a najszybszą grupę poprowadzą zawodnicy znani z Mistrzostw Świata: Franco Morbidelli, Luca Marini, Lorenzo Baldassarri oraz Marco Bezzecchi. Ceny szkoleń wahają się od 650 zł do 5900 zł. Wszystko znajdziecie na stronie Dainese.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl