W 2017 roku jedynie w Londynie popełniono ponad 23 000 przestępstw na jednośladach, średnio 64 dziennie. Jest to wzrost o 163% w stosunku do roku 2016.

Reporterka Livvy Haydock z kanału BBC Three spotkała się ze złodziejami na skuterach. Rozmawiała z nimi o tym, jak wygląda codzienność oraz jak zwykli przechodnie powinni się strzec przed kradzieżami. Jeździła nawet jako pasażerka, oglądając jak wygląda typowanie potencjalnych ofiar kradzieży. Najczęściej złodzieje wyrywają z rąk telefony, torebki lub plecaki.

Towarzyszyła uzbrojonemu włamywaczowi, gdy ten oglądał jubilerów w Notting Hill, pokazując nieścisłości w ochronie i systemach bezpieczeństwa. Pomogła też jednemu ze złodziei, który twierdził, że jest świetnym kierowcą wyścigowym – zachęciła go do porzucenia przestępstw, dając mu szansę na pokazanie swoich dobrych stron w testach Formuły Renualt.

Na YouTubie można obejrzeć 4-minutowy skrót z reportażu. Pełny reportaż ma 42 minuty, znajduje się na stronie BBC iPlayer, ale niestety dostępny jest tylko urządzeń z brytyjskim adresem IP. Mimo wszystko warto obejrzeć nawet skrót na YT: