Wygląda bardzo podobnie do aktualnej generacji, ale brzmi zupełnie inaczej.

Już od dawna wiadomo, że poza Panigale V4, włoski producent planował wypuszczenie kolejnych modeli z silnikiem Desmosedici Stradale V4. Nowy Streetfighter V4 już jeździ, a niedawno świat obiegły doniesienia, że Niemcy zauważyli Multistradę V4, ale nie zrobili zdjęć.

Teraz okazuje się, że plotki były prawdziwe. Włoska grupa Ducatisti Integralisti na Facebooku udostępnia pierwsze zdjęcie oraz krótki film z nową Multistradą V4.

Wyraźnie słychać, że nie mamy tu do czynienia z silnikiem dwucylindrowym, a raczej z V-Czwórką. Wprawne oko zauważy także zmodyfikowany układ wydechowy.

Ducati Multistrada V4 2020 - pierwsze zdjęcie szpiegowskie

Ducati najwyraźniej doszło do wniosku, że nowy silnik to wystarczająco radykalna zmiana, dlatego pod względem designu ograniczono się jedynie do niewielkich modyfikacji. Podobny zabieg miał miejsce przy wprowadzeniu Panigale V4.

W najbliższych miesiącach należy spodziewać się mniej lub bardziej kontrolowanych wycieków na temat Multistrady V4, a właściwa premiera odbędzie się prawdopodobnie na targach Eimca w listopadzie.

Oryginalne zdjęcie szpiegowskie nowej Multistrady V4 na 2020.

Oryginalne zdjęcie szpiegowskie nowej Multistrady V4 na 2020.