Włosi zaskoczyli wszystkich szpiegów i sami zaprezentowali zdjęcia szpiegowskie.

Fotki oczywiście są oficjalne, jednak nie ujawniają zbyt wiele. Z notki prasowej za to dowiadujemy się, że nowy Monster 1200R będzie miał „mocniejszy silnik, bardziej sportowe podwozie oraz zaawansowany design”.

Nie za bardzo wiemy, co dokładnie kryje się pod tymi stwierdzeniami, ale na pewno wyjdzie to Ducati na dobre. Mocniejszy silnik może oznaczać albo nieznaczny tuning aktualnego silnika (145 KM), albo zastosowanie nowej jednostki Testastretta DVT (z nowej Multistrady, 160KM). Bardziej sportowe podwozie to konieczność, ponieważ aktualny Monster 1200 na tle konkurencji wypada jako motocykl z najmniejszym zacięciem sportowym (wykazał to nasz test dużych nakedów). Pod zaawansowanym designem mogą kryć się na przykład ciekawe dodatki (na przykład sety?) i wypasione malowanie.

Ducati-Monster-1200-R-01

Póki co to tylko spekulacje, ale jest pewne, że Monster 1200R będzie najmocniejszym i najbardziej wypasionym w gamie „potwornickich”. Wszystkiego dowiemy się już niebawem – prezentacja została zaplanowana na 14. września przy okazji Międzynarodowych Targów Samochodowych we Frankfurcie.

DU 2015-07-25 MONSTER 1200R