Utrata prawa jazdy za jazdę z prędkością 61km/h! Realne zagrożenie zmiany w przepisach.

- MotoRmania

Pisaliśmy niedawno o nieporozumieniach na linii Ministerstwo Infrastruktury – Ministerstwo Sprawiedliwości. To ostatnie zakwestionowało przepisy, które miały obowiązywać od 1 lipca mówiące o odbieraniu uprawnień za przekroczenie limitów prędkości o 50km/h również poza obszarem zabudowanym. MS wskazywało, że zasada jest nieproporcjonalna. Na autostradzie mamy inne dozwolone prędkości, a w mieście inne. Przedstawiciele pana Ziobry proponują zatem, aby ustalić stały limit wynoszący 100% – po przekroczeniu prędkości o 100% powyżej dopuszczalnego limitu tracisz uprawnienia.

UwagaMotormania zaprasza na bezpłatne szkolenia z jazdy na torze Radom oraz bezpłatne seminaria z regulacji zawieszenia ( Warszawa, Katowice) Pierwsze terminy już we wrześniu – zapisz się. Tutaj dowiesz się wszystkiego: ilość miejsc ograniczona.

Na autostradzie oznaczałoby to, że możemy w zasadzie iść „ile fabryka dała”. Niewiele naszych maszyn przekracza 280km/h – w razie czego grozi nam tylko mandat ( nie zachęcamy do jazdy niezgodnej z przepisami – to rozważania teoretyczne). Problem pojawi się w mieście i na osiedlach gdzie często mamy ograniczenia do 30km/h. Dziarska emerytka pchająca wózek z zakupami jest w stanie przekroczyć 60km/h jeżeli przypomni sobie, że zostawiła włączone żelazko w domu – a co dopiero ktoś na lekkim sportowym motocyklu. Co uważacie o propozycjach Ministerstw? Jak powinny być ostatecznie ustalone przepisy?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl