Śmierć 7 motocyklistów uderzonych lawetą. „Winny motocyklista” – twierdzi obrona. Prokuratura ma czas do dzisiaj.

- MotoRmania

Śmierć 7 motocyklistów uderzonych lawetą.  „Winny motocyklista” – twierdzi obrona. Prokuratura ma czas do dzisiaj. 

Jak informuje Assiociated Press obrona kierowcy, który  w ubiegłym roku lawetą zabił 7 motocyklistów uważa, że to jeden z nich jest odpowiedzialny za zdarzenie. 

Do zdarzenia doszło 21 czerwca 2019 roku w New Hampshire (USA) – laweta samochodu prowadzonego przez Vladimira Zhukovsky’ego,  wg raportów policji, znajdowała się 3 metry poza wyznaczonym pasem w momencie kiedy doszło do uderzenia w jadące motocykle. Motocykliści, którzy zginęli jechali w szyku – byli weteranami zrzeszonymi w Jarheads Motorcycle Club. U Zhukovskiego stwierdzono obecność narkotyków, które uniemożliwiały bezpieczne prowadzenie samochodu, trafił za kratki w oczekiwaniu na proces o wielokrotne zabójstwo. Tymczasem obrona wynajęła niezależną firmę do analizy przebiegu wypadku, która uznała, że przyczyną katastrofy był jeden z zabitych motocyklistów – Albert „Woody” Mazza Jr. Obrona twierdzi, że do uderzenia doszło idealnie nad linią dzielącą pasy, a Woody jechał zbyt blisko. Miało dojść do uderzenia motocykla w lewą przednią oponę samochodu. Raport wynajętej firmy mówi, że  „uderzenie spowodowało dramatyczny spadek ciśnienia w lewej oponie ciężarówki, co udokumentowane jest śladem po oponie w centrum drogi.” Wcześniej uznano ten ślad jako pozostałość po nagłym manewrze. Obrona twierdzi, że motocyklista był w momencie uderzenia odwrócony w stronę grupy, która za nim jechała, a ponadto, że w jego krwi poziom alkoholu wynosił 0.135%, czyli sporo ponad dopuszczalne 0.08%. Prokuratora ma czas do dzisiaj, tj. do 10 kwietnia 2020 na ustosunkowanie się do informacji obrony, która wnosi o wypuszczenie kierowcy za kaucją. Vladimir Zhukowski nie przyznał się do winy. 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl