Polska młodzież walczyła w Estoril! 5. zawodników spisało się na medal!

- MotoRmania

W portugalskim Estoril obyły się w ubiegły weekend zawody kilku prestiżowych serii. Znakiem czasów i rozwoju kultury motocyklowej w Polsce jest fakt, że startowało tam, aż pięciu Polaków, a gdyby nie kontuzja Milana Pawelca, to mielibyśmy ich aż sześciu.

Zacznijmy od najbardziej doświadczonego Piotrka Biesiekirskiego :). Zaliczył mocny start do sezonu Mistrzostw Europy Moto2 ( CEV). Po trudnych, deszczowych treningach do wyścigów zakwalifikował się na 6. miejscu. Pierwszy wyścig ukończył zaledwie 0.2 sekundy od czwartego miejsca, zajmując 5 lokatę. Drugie starcie niestety zakończył „na deskach”, ale wykręcił czwarte najszybsze okrążenie wyścigu, zaledwie kilka dziesiątych słabsze od najszybszego. To oznacza, że ma tempo na podium i może realnie myśleć o walce o zwycięstwo w tym sezonie. Gratulujemy Piotrek, oby tak dalej!

Świetnie spisał się Maksiu Palmowski punktując dwukrotnie w dwóch kolejnych wyścigach serii Cuna de Campeones – zawodnik Motormania KidzGP Team miał fatalny początek weekendu. Awaria motocykla wykluczyła go z kwalifikacji, a do wyścigów został dopuszczony z ostatniego miejsca. Udało mu się jednak przebić dwukrotnie na 15. pozycję, i tak jak „Biesiek”, wyjeżdża z Estoril z punktami. Brawo Maksiu!

Bardzo blisko punktów był Igor Teske z Motormania KidzGP ( dwa razy 16. pozycja), ale przygody na torze miały wpływ na jego wynik. Zaliczył też wcześniej wywrotkę na mokrym torze. Igor pokazał hart ducha, jak zwykle uśmiechnięty ruszył do walki w wyścigu. Dwóch zawodników wywiozło go poza tor w pierwszym wyścigu i wylądował na ostatniej pozycji. Cenne doświadczenia wzmocnią go przed kolejną rundą:).

Ostatni z zawodników Motormania KidzGP, Jeremiasz Wojciechowski, został rzucony na „głęboką wodę” w Talent Cupie, czyli w serii przygotowującej zawodników do startu w Mistrzostwach Świata Moto3. Ta „głęboka woda” miała znaczenie dosłowne – podczas treningów tak padało, że można było pływać zamiast jeździć motocyklami. W tych warunkach młody debiutant miał w zasadzie uniemożliwiony proces wjeżdżania się w motocykl. Ta klasa jest tak liczna, że kwalifikacje odbywają się w dwóch grupach, a zawodnicy, którym nie uda się złapać odpowiedniego czasu mają jeszcze wyścig ostatniej szansy. W takim wyścigu Jeremiasz ruszył w sobotę, po raz kolejny urywając sekundę ze swojego najlepszego okrążenia. Jest coraz szybciej! Jeremiasz działa bardzo analitycznie i wiemy, że już wkrótce skróci dystans do środka stawki.

Najmocniejszy w karierze występ Olega Pawelca z Junior Wójcik Racing Team zostawiamy na koniec. Podczas gdy Milanowi kontuzja ręki nie pozwoliła na start Oleg zaliczył swój najlepszy występ w Talent Cupie. Doświadczenie poprzedniego sezonu ewidentnie procentują. Po mocnych treningach ( 6. w swojej grupie na mokrym i 12. w swojej grupie na suchym) Oleg po zsumowaniu wyników kwalifikacyjnych startował z 24. miejsca ( najlepsze do tej pory – w ubiegłym sezonie walczył o zakwalifikowanie się do wyścigu). Pierwszy wyścig ukończył na rewelacyjnym 18. miejscu, drugi zaś na 24.. Jest ogromna szansa, że razem z Milanem zaczną punktować w tym sezonie ( czyli przyjeżdżać w pierwszej „piętnastce”). Brawo! Trzymamy kciuki za Walencję!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl