Najwięcej wypadków w piątki!

- MotoRmania

Dzisiaj piątek, więc należy szczególnie uważać na drogach, bo wg statystyk to właśnie w piątki na drogach mamy najwięcej wypadków. 


Zastanawiasz się jaki wpływ na ilość wypadków mają: godzina, pora dnia, warunki atmosferyczne, geometria drogi lub miesiąc?

Komenda Główna Policji informuje, że największe nasilenie wypadków ma miejsce w dzień, przy dobrych warunkach atmosferycznych na prostym odcinku drogi między godziną 15:00 a 18:59, na obszarze zabudowanym.

Najbardziej „wypadkowymi” miesiącami są październik oraz maj a najbezpieczniej na drogach jest w lutym i w marcu.

Najczęściej ulegamy zderzeniom bocznym, z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, później z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu.

Do października jeszcze daleko ale w końcu mamy piątek, więc jedźcie ostrożnie!

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl