Microletta- elektryczny skuter czy hulajnoga?

- MotoRmania

Szwajcarski producent elektrycznych aut Microlino przygotował trójkołowy, elektryczny skuter Microletta, który zostanie zaprezentowany na targach w Genewie w przyszłym miesiącu.

Chociaż jest to skuter koncepcyjny już można się niewiążąco zapisać na listę osób chętnych do zakupu.

Microletta jest zasilana dwiema bateriami, które można wyciągnąć i w ciągu 4 godzin naładować w domu. Zasięg wg producenta ma wynosić 100 km a prędkość maksymalna 80 km/h.

Skuter dzięki trzem kołom, będzie skuteczniej hamował, jego przyczepność na śliskiej nawierzchni będzie lepsza, niż przy jednośladzie a w korku nie trzeba będzie wystawiać nóg przy zatrzymywaniu się, bo podczas postoju na światłach się nie przewróci, przynajmniej nie powinien:)

Dodatkowo do prowadzenia Microletty wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Kwestią sporną pozostaje jeszcze cena…przy dzisiejszym kursie Euro to ponad 21.000 zł.

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl