StuntGP Ameryki Południowej – polskie zawody zawitały w Kolumbii!

- Piotr Jędrzejak

South American StuntGP odbędzie się już za niemalże 3 tygodnie. Polska edycja w dniach 1-3. lipca.

Nie ma wątpliwości, że Polska ma całkiem niezłą reprezentację w stuncie, oczywiście ze Stunterem13 na czele. Nie ma też wątpliwości, że jedną z głównych ról w popularyzacji tego sportu w naszym kraju grały zawody StuntGP StuntGP Colombia(rozgrywane pod tą nazwą od 2009 r), a wcześniej Streetbike Freestyle w 2008 roku. Z każdym rokiem na listach startowych pojawiało się coraz więcej zawodników ze wszystkich stron świata, a sama impreza stawała się coraz bardziej międzynarodowa. W 2016 roku odbędzie się już 8. edycja StuntGP – jak zwykle w Bydgoszczy, w dniach 1-3. lipca. Jednak zanim to się stanie…

Ta informacja została potwierdzona oficjalnie zaledwie kilka dni temu – StuntGP wykracza poza granice polski! Za niespełna 3 tygodnie, w dniach 5-6 marca odbędzie się South American StuntGP! Zawody rozegrają się w Kolumbii, a zawodnicy będą mieli do dyspozycji kilka klas: Scooter, Rookie, Advanced, Expert, Elite, Stunt Rowerowy. Główną nagrodą jest pełne sfinansowanie wizyty zwycięzcy na polskiej edycji StuntGP.

Nie wiemy, czy macie tak jak my, ale my czujemy pewną dumę, że Polska impreza trafia za granicę – i to do dalekiej Kolumbii! Jeżeli chcecie być na bieżąco, zapraszamy do wydarzenia na Facebooku. A polska edycja StuntGP w dniach 1-3. lipca – organizator zapowiada, że będzie się działo, a zapisali się już zawodnicy z USA, czy Arabii Saudyjskiej!

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl