Stunt GP 2016: lista zawodników w Polsce oraz niespodzianka w Dubaju!

- MotoRmania

Sprawdźcie listę zawodników startujących w StuntGP w Bydgoszczy. Przekonajcie się też, jaką niespodziankę przygotowali organizatorzy – finał odbędzie się w Dubaju!

informacja prasowa

Wielkimi krokami zbliża się ósma edycja mistrzostw świata w stunt ridingu, czyli Stunt Grand Prix of Poland® 1-3.07.2016. Lista startowa jest imponująca, 28 zawodników z 13 państw będzie rywalizować o tytuł mistrza świata Federacji Ekstremalnych Sportów Motocyklowych Spotykamy się w Bydgoszczy przy ul. Rejewskiego 3, jak zawsze jest to parking C.H. Auchan. W tym miejscu dziękuję Miastu Bydgoszcz i dyrekcji C.H. Auchan za wsparcie.

Zmianie uległ harmonogram imprezy. W piątek 1.07 odbędą się wolne treningi, są one nieobowiązkowe. Jednak wielu zawodników pojawi się na miejscu właśnie już w ten dzień. Sobota to półfinały, startujemy od 11:00. W sobotę również after Party w klubie Awangarda, od 21:30.

StuntGP Polska plakat

Jury w składzie: AC Farias (Brazylia) – przewodniczący, Virginijus Zukauskas (Litwa) oraz Valentin Faton (Francja) będzie surowe, ale sprawiedliwe i bezstronne, a wszystko po to, by wybrać TOP 20, które pojawi się na starcie w niedzielę o 12:00. Przed zawodnikami rywalizacja na najwyższym poziomie!! Wstęp na bydgoskie Stunt Grand Prix jest bezpłatny, sprawdź witrynę zawodów: stuntgp.eu

To jeszcze nie wszystkie informacje. Trzymacie się?! Tegoroczne zawody podzielone zostały na dwie rundy:

Pierwsza – Stunt Grand Prix of Poland®
już w pierwszy weekend lipca

Druga – Stunt Grand Prix Finale®,
na którą pojedzie TOP 15, odbędzie się w Dubaju!!!

Skomplikowane rozmowy i ustalenia trwały wiele tygodni. 31. maja został podpisany list intencyjny pomiędzy firmą Final Cut Events®, a Stunt Grand Prix® (który prezentujemy). Firma Final Cut Events® jest organizatorem imprezy Emirates Bikes Festival® (aktualizacja i promocja imprezy od 15.06.2016) i właśnie podczas tego wydarzenia zostanie rozegrany wielki finał w dniach 24-26. listopada 2016 – idealna data na zakończenie sezonu!!

Zawody podzielone są na półfinały i finały – podobnie jak w Polsce, punkty zostają zsumowane. Oczywiście zawodnicy przywożą „swoje” punkty zdobyte na pierwszej rundzie. Suma z obydwu rund daje nam Mistrza Świata!!

StuntGP w Dubaju 1

Szczęśliwa piętnastka może liczyć na szereg atrakcji. Zawody odbędą się w nietuzinkowej scenerii. Część imprezy przewidziana jest już po zmierzchu, do tego przejazd ulicami miasta, show i darmowy wstęp na imprezy towarzyszące to tylko dodatek.

Wszyscy zawodnicy otrzymają bilety lotnicze, hotel, wyżywienie i motocykle!! Brzmi jak bajka? Tak, ale to się dzieje naprawdę. Niemożliwe staje się możliwe dzięki profesjonalizmowi Stunt GP®. Stunt Riding wskakuje na wyższy level, a Stunt Grand Prix® zapisuje kolejne karty historii naszej dyscypliny sportowej.

Złą wiadomością jest fakt, że zapisy są już niemożliwe. Lista startowa została zamknięta dnia 7. czerwca 2016 r. Tak prezentuje się pełna lista startowa:

 lista stunt grand prix 2016 polska

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl