„School of stunts” seria filmów z Rafałem Stunter13 Pasierbkiem

- Sebastian Radwan

Profesjonalny stunter motocyklowy Rafał „Stunter13” Pasierbek prezentuje nową serię filmów „School of Stunts”, w której tłumaczy podstawy stuntu motocyklowego i tuningu motocykla.

„School of Stunts” to 6-odcinkowa seria wyprodukowana we współpracy z Monster Energy, w której Stunter13 pokazuje, jak zamienić 2 koła w maszynę do stuntu motocyklowego, niezależnie od jej wielkości.

Rafał Pasierbek jest profesjonalnym stunterem motocyklowym znanym jako Stunter13. Motocykle to całe jego życie, a wszystko zaczęło się, gdy był małym chłopcem. Dostał poobijany motor od dziadka i ,mimo że Rafał ledwo dosięgał nogami ziemi, od tamtej chwili nikt nie mógł go powstrzymać od jazdy po całej wiosce. Gdy miał 15 lat po raz pierwszy zobaczył pokaz stunterski z USA i zdecydował, że chciałby połączyć pasję do motorów z czymś nowym, czym wtedy stunt był w Polsce. Do dzisiaj żyje i pracuje zgodnie z hasłem „Robię to, co kocham, kocham to, co robię.”

Dzięki temu nie tylko zyskał ogromną rzeszę fanów na całym świecie, ale także cenne tytuły. Stunter13 wielokrotnie zwyciężał w turniejach stuntu motocyklowego w Polsce i na świecie. Jest mistrzem świata Stunt Grand Prix w Bydgoszczy, zwycięzcą Mistrzostw Europy Trix – Exeter w Anglii, Mistrzostw Europy Streetbike Freestyle w 2011 roku, Stuntwars w 2011 w USA oraz Mistrzostw XDL w 2011 i 2012 roku. Obecnie jest sędzią w konkursach stuntowych, organizuje pokazy stuntowe na całym świecie oraz jest ambasadorem firmy Yamaha. Jego wyniki i widowiskowe triki zapewniły mu ogromną popularność w internecie. Jego profile społecznościowe obserwuje ponad 1,5 miliona fanów, a jego filmy na YouTube wygenerowały ponad 90 milionów wyświetleń.

„Dojrzewałem do tego projektu 4 lata. Chciałem przekuć swoje wieloletnie doświadczenie w coś, co pomoże na starcie każdemu, kto myśli na poważnie, ale też amatorsko, o stuncie motocyklowym. Wszyscy włożyli dużo pracy i zaangażowania, ale także zabawy w „School of Stunts”. Mam nadzieję, że fani to docenią,” powiedział twórca serii Stunter13.

W serii „School of Stunts” Rafał wraca do swoich początków i pokazuje jak, mając obecną wiedzę, rozpocząłby przygodę ze stuntem motocyklowym. W filmach pokazuje, jak podkręcić motocykl, wykonać wheelie na małym i dużym motocyklu, porządny burnout, i – najtrudniejszy podstawowy trik – stoppie.

Pierwszy odcinek serii „School of Stunts”  – Wheelie i Yamaha TTR50

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl