Rafał 'Stunter13′ Pasierbek na I rundzie XDL 2012
Piotr Jędrzejak
31 lipca 2012

W pierwszym starcie Rafał był trzeci, a w drugim – pierwszy. To dało mu drugą pozycję w zawodach!

Jak zapewne wiecie, zaraz po zdominowaniu bydgoskiego StuntGP, Rafał spakował torby i poleciał do USA. Plan jest jasny – dobrze się bawić, odwiedzić znajomych stunterów i wygrać tyle zawodów stunterskich, ile to tylko możliwe.

Na pierwszy ogień poszła otwierająca ten sezon runda XDL, najbardziej prestiżowych zawodów w USA.. Spotkanie odbyło się na obiekcie Maryland International Raceway, zaledwie tydzień po StuntGP. Nowy format XDL Cup oznacza dwa punktowane, dwuminutowe przejazdy, które Stunter13 ukończył odpowiednio na trzecim i pierwszym miejscu. Najgroźniejszym rywalem Polaka okazał się Bill Dixon – ten finiszował drugi i pierwszy, a to dało mu zwycięstwo w całej rundzie. Rafał był drugi, ale udało mu się odkuć w konkursie na najdzikszy trick – wykonał switchback Christ zero. Pierwsza runda XDL była połączona z kilkoma innymi imprezami, a w planach Rafała jest jeszcze kilka startów. Cóż, już niedługo Stunter13 podbije także i amerykański rynek…

Zobaczcie filmy z pierwszego oraz drugiego przejazdu Rafała…

…oraz kompilację najlepszych momentów, dzikich tricków i wypadków z I rundy XDL:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły