Marcin Głowacki wygrywa I rundę XDL w USA!
Piotr Jędrzejak
2 maja 2017

The Polish Ninja znowu udowadnia, że zdecydowanie jest jednym z najlepszych stunterów na świecie!

XDL Street Bike Freestyle Championship to amerykańska seria mistrzostw stuntu, w której udział biorą najlepsi zawodnicy z całego świata. I właśnie dlatego nie mogło zabraknąć tam Marcina Głowackiego. Znacie go pod ksywką Korzeń lub The Polish Ninja. Marcin jest aktywny na scenie stuntowej od 10 lat, a w minionych trzech latach zgarnął trzy z rzędu zwycięstwa w polskim StuntGP. Teraz rozpoczął ekspansję na USA.

Polish Ninja zapisał się na pierwszą rundę XDL 2017 w Atlancie. Oczywiście nie obyło się bez problemów – jego motocykl utknął w transporcie, a więc na kilka dni przed wydarzeniem trzeba było przygotować nowy. I co? Marcinowi udało się zdominować zawody!

Jak sam napisał na swoim Facebooku: „Wciąż nie mogę w to uwierzyć, spełniło się moje marzenie, na które pracowałem 10 lat! Ciężko pracowałem aby tu być. Zawsze chciałem wziąć udział w konkursie XDL, ale nigdy nie spodziewałem się, że mogę wygrać! Jestem bardzo szczęśliwy.

Zawody zorganizowane na najwyższym poziomie. Cieszę się, że mogłem poznać tylu wspaniałych ludzi i konkurować z najlepszymi. To był bardzo trudny tydzień, ale szczęśliwy. Podziękowania dla moich sponsorów i przyjaciół, którzy mi pomogli. Jest to dla mnie bardzo ważne. Do zobaczenia na następnej rundzie XDL w Kalifornii. Yeah!”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły