Marcin Głowacki wygrywa I rundę XDL w USA!

- Piotr Jędrzejak

The Polish Ninja znowu udowadnia, że zdecydowanie jest jednym z najlepszych stunterów na świecie!

XDL Street Bike Freestyle Championship to amerykańska seria mistrzostw stuntu, w której udział biorą najlepsi zawodnicy z całego świata. I właśnie dlatego nie mogło zabraknąć tam Marcina Głowackiego. Znacie go pod ksywką Marcin GłowackiKorzeń lub The Polish Ninja. Marcin jest aktywny na scenie stuntowej od 10 lat, a w minionych trzech latach zgarnął trzy z rzędu zwycięstwa w polskim StuntGP. Teraz rozpoczął ekspansję na USA.

Polish Ninja zapisał się na pierwszą rundę XDL 2017 w Atlancie. Oczywiście nie obyło się bez problemów – jego motocykl utknął w transporcie, a więc na kilka dni przed wydarzeniem trzeba było przygotować nowy. I co? Marcinowi udało się zdominować zawody!

Jak sam napisał na swoim Facebooku: „Wciąż nie mogę w to uwierzyć, spełniło się moje marzenie, na które pracowałem 10 lat! Ciężko pracowałem aby tu być. Zawsze chciałem wziąć udział w konkursie XDL, ale nigdy nie spodziewałem się, że mogę wygrać! Jestem bardzo szczęśliwy.

Zawody zorganizowane na najwyższym poziomie. Cieszę się, że mogłem poznać tylu wspaniałych ludzi i konkurować z najlepszymi. To był bardzo trudny tydzień, ale szczęśliwy. Podziękowania dla moich sponsorów i przyjaciół, którzy mi pomogli. Jest to dla mnie bardzo ważne. Do zobaczenia na następnej rundzie XDL w Kalifornii. Yeah!”

Marcin Głowacki Polish Ninja - 1 runda XDL 2017

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl