TundraTrial: Dougie Lampkin i niesamowita jazda w gigantycznym igloo
Piotr Jędrzejak
11 grudnia 2014

Na swojej trialówce Lampkin pokonuje zaśnieżone tereny Północnej Finlandii, a przy okazji wpada do gigantycznego igloo, jeżdżąc po lodowych przeszkodach. Wow!

Dougie Lampkin to bez wątpienia jedna z legend sportów motocyklowych – w jego przypadku offroadowych. Nie bez powodu ma na koncie 12 tytułów Mistrza Świata, a swoją dominację udowadniał nie tylko w trialu, ale też w Hard Enduro. Teraz, razem z Red Bullem nakręcił film promocyjny TundraTrial.

Ekipa wybrała się na północ Finlandii, oczywiście zabierając ze sobą trialówkę oraz masę sprzętu video. No i efekty, jak można się spodziewać, są oszałamiające! Dougie jeździ po niesamowitych, zaśnieżonych terenach Finlandii, a ujęcia pochodzą między innymi z drona. Wjeżdża też do gigantycznego igloo, w którym wszystko jest wykonane z lodu. Generalnie jest to Śnieżna Wioska, gdzie znajduje się m.in. lodowa restauracja na 120 osób, 50-osobowa lodowa kaplica w której odbywają się wesela, czy hotel z 28 pokojami. A Dougie jeździ tam trialówką obutą w opony z kolcami. Musimy też przyznać, że nocne ujęcia są wyśmienite, a szczególnie time-lapse z gwiazdami i zorzą polarną.

Jeżeli wciąż Wam mało umiejętności Dougiego, zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi TundraTrail. Tutaj Lampkin wprawdzie jeździ po zwykłym terenie, ale za to można przyjrzeć się jego technice oraz posłuchać co nie co jego historii:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły