Trialówką po roller coasterze: backflipy, stopale i szalona jazda!
Piotr Jędrzejak
10 grudnia 2014

Niektórzy ludzie panicznie boją się kolejek górskich… A inni ludzie wjeżdżają na nie motocyklami i kręcą backflipy!

Taki właśnie jest Julien Dupont! Ma 34 lata, jest jednym z najlepszych trialowców na świecie, a specjalizuje się w szeroko pojętym urban-free-ride. Tym razem wjechał na legendarną kolejkę Montaña Rusa w Meksyku! Swojego czasu był to największy tego typu obiekt, a przez wiele lat stanowił wizytówkę stolicy. Teraz Dupont przejechał całe 1200 metrów kolejki, wspiął się na 33 metry wzwyż, wykręcił backflipa i pojeździł trochę na tylnym i przednim kole!

Jak sam powiedział: „Tego ranka byłem mocno zdenerwowany, bo raczej nie jestem przyzwyczajony do jazdy po takich rzeczach. To była najbardziej dzika przejażdżka w dziejach!” Swoją kolejną już, świetną wizytę w Meksyku, Julien podsumował tak: „Nie ma na świecie innego miejsca, w którym mógłbym coś takiego zrobić.” Ma trochę racji – pewnie w niewielu innych krajach zgodziliby się na takie przedsięwzięcie…

Oglądajcie i mocno trzymajcie się fotela!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły