Moto Trendy 2015: miniony i przyszły sezon z Inter Motors!
Piotr Jędrzejak
9 grudnia 2014

Dla firm z branży motocyklowej sezon 2015 już się zaczął. Przekonajcie się, czego Wy, jako motocykliści, możecie się spodziewać w najbliższej przyszłości!

W poniedziałek 8. grudnia, na dobry początek tygodnia, firma Inter Motors zaprosiła nas na Moto Trendy 2015. Jest to cykl spotkań ze sklepami i warsztatami motocyklowymi. W tym roku pojawiło się tam ponad 90 firm z branży i jak Inter Motors nie ukrywał – to właśnie był najlepszy moment na ustalenie najkorzystniejszych warunków współpracy. My z kolei mieliśmy nieskrywaną przyjemność przekonać się, jak dla Inter Motors, czyli sieci sklepów i hurtowni motocyklowych minął sezon 2014, jakie ma plany na rok 2015, oraz przyjrzeć się próbce najnowszych kolekcji od najważniejszych producentów!

Jedna z ciekawszych nowości – kask Shark Skwal z własnym oświetleniem!

Marka Inter Motors jest Wam na pewno znana. Pod tym logo działa 25 sklepów (26. jest w trakcie budowy), w których znajdziecie zatrzęsienie wszelkiego rodzaju artykułów motocyklowych – od tłoków do offroadówek, przez kurtki turystyczne, a na tarczach do sprzętów wyścigowych kończąc. Wartym i koniecznym elementem wiedzy o Inter Motors jest przynależność do firmy-matki, czyli do Inter Cars SA, co pozwala na czerpanie z doświadczenia oraz zaplecza logistyczno-magazynowego. To oznacza, że w filiach samochodowych można nabyć również artykuły motocyklowe.

Rok 2014 był dla Inter Motors wzrostem wyrażanym w dwucyfrowej liczbie procentowej… Te zyski są przeznaczone na inwestycje, a głównym celem jest program standaryzacyjny, według którego wszystkie salony mają wyglądać nowocześnie i schludnie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Pierwszym z nich był warszawski salon Liberty Motors i potwierdzamy – jest wypas. Nowy wystrój wdrożony został też w Szczecinie, Gliwicach, Olsztynie, Rybniku, Lublinie, Sosnowcu i w Swarzędzu – a docelowo znajdzie się we wszystkich 26 obecnych do tej pory punktach.

Są też akcesoria casualowe!

Kolejną nowinką jest zmiana siedziby, a co ważniejsze dla Was, Outletu Inter Motors. Jest on teraz trochę bliżej Warszawy, w miejscowości Sadowa (k. Łomianek), ul. Kolejowa 317. Planowane jest także przebudowanie strony internetowej Inter Motors, a szczególnie strony Outletu Inter Motors – ma być ona jeszcze bardziej przejrzysta oraz bogatsza w zdjęcia i opisy produktów.

Dużą zmianą na rynku w 2014 było wprowadzenie przepisów, które posiadaczom prawka kat. B pozwalają jeździć motocyklami do 125 ccm pojemności. Odpowiedzią Inter Motors jest więc linia ciuchów i akcesoriów dedykowana takim kierowcom. Kolekcja bazuje na produktach Ixon oraz Alpinestars, a jedną z najciekawszych propozycji jest Softshell marki Adrenaline za 249 zł. Wygląda jak zwykła kurtka, a posiada pełnoprawne ochraniacze motocyklowe – takie też jest założenie całej tej kolekcji dla kierowców 125. Jeżeli więc szukacie motocyklowych ciuchów incognito, to jest coś dla Was!

Korbowód, łożyska, tłok – małe puzzle dla dużych dzieci.

Rok 2015 to również nowe marki w ofercie części zamiennych i akcesoriów. Inter Motors chce zaoferować jeszcze szerszy wybór oraz większą dostępność na terenie całej polski dzięki sklepom własnym oraz sklepom zaopatrującym się w IM. Jednym z ważnych aspektów jest wzmocnienie obecności na rynku offroadowym, m.in. dzięki rozszerzeniu oferty tłoków, korbowodów, zaworów, czy zębatek – nie wspominając już o ciuchach i wszelakich akcesoriach.

W wyborze opon pomoże również pojawienia się marki Michelin. Ciekawostką są też kaski portugalskiej firmy Nexx. Dzięki produkcji na terenie Europy, ta marka gwarantuje niemalże natychmiastową dostępność wszelkich modeli oraz akcesoriów. Same kaski są w dość przystępnej cenie, a charakteryzują się nietuzinkowym stylem. Jednymi z ważniejszych propozycji są skorupy skuterowe, które konfigurować można w dowolnych kolorach poszczególnych elementów, ale nie zabrakło też w całości karbonowego kasku wyścigowego.

Wygląda jak zwykły płaszcz, a tak naprawdę ma w sobie podpinki, ochraniacze oraz inne, typowo motocyklowe rozwiązania. Świetne!

Ze spotkania z Inter Motors wyszliśmy z bardzo pozytywnym nastawieniem. Wygląda na to, że ta firma działa prężnie, czyni inwestycje i notuje zyski, a to może oznaczać tylko jedno – generalnie polski rynek jednośladów ma świetlaną przyszłość.

Inter Motors rozszerzył ofertę o:
– Wspomnianą, nową linię odzieży do miejskiej jazdy jednośladami 125 ccm;
– Prox – korbowody, zawory, tłoki, łożyska – motocykle offroade;
– Wossner – korbowody, tłoki, łożyska – motocykle offroade;
– Vesrah – korbowody, zawory – motocykle offroade;
– Sunstar – zębatki do motocykli szosowych i offroadowych;
– Dayco – paski do ATV, skuterów i maxi skuterów;
– Inparts – marka własna, ok. 100 nowych referencji – części do skuterów, maxi skuterów, ATV produkcji europejskiej i azjatyckiej;
– 4Ride – płytki zaworowe (produkcji BMW, Triumph, Prox, Wiseco), wentylatory chłodnic ATV (All Balls), osłony gumowe (All Balls), linki i cięgna do motocykli;
– EBC – elementy sprzęgieł motocyklowych (np. sprężyny);
– VBrakes – klocki hamulcowe do skuterów, maxi skuterów, małych motocykli i motocykli offroadowych w atrakcyjnych cenach;
– Tourmax – linki i cięgna, elementy elektryczne, części silnikowe i nadwoziowe, zestawy naprawcze hamulców i zawieszeń;
– Athena – „Easy Cylinder”, czyli zestawy cylindrów aluminiowych z kompletem uszczelek góry silnika; pełna oferta dla motocykli offroadowych;
– TRW – homologowane zestawy obniżające motocykl;
– Michelin – opony motocyklowe.

Tomazi tak mocno polubił się z motocyklowym softshellem, że zagroziliśmy mu amputacją lewego sutka. Jak widać, nie dowierzał.
Kurtek tak dużo, że Jędrzejak nie ogarnia…
… i jeszcze więcej. Wyobraźcie sobie, co działo się w jego głowie!
Każdy typ, każda półka cenowa, każdy rozmiar.
Inter Motors zapewnia torby i sakwy wszelkiego rodzaju.
Po założeniu łańcucha, Jędrzejak zaczyna rapować po czesku.
Co se děje, bratre? [What’s up, bro?]
Ta torba EVS kosztuje ok. 550 zł, a mieści w sobie wszystko, co potrzebujesz na wyjazd motocyklowy. Łącznie z motocyklem.
Kolejna kurtka dla tych, których szef nie akceptuje przyjeżdżania motocyklem do pracy.
Kask portugalskiej firmy Nexx. Ale komentarz dodajcie sami…

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły