Supercross: wypadek w powietrzu, na szczęście niegroźny
Piotr Jędrzejak
7 lutego 2017

W miniony weekend w Oakland odbyła się 5. runda amerykańskiej serii Supercross. Jak zwykle działo się sporo, a do najbardziej widowiskowych można zaliczyć kolizję Josha Hansena z AJ Catanzaro w klasie 250 SX.

Josh wykręcił 13. czas w kwalifikacjach i ukończył bieg rozgrzewkowy na 4. miejscu. Jednak w głównym wyścigu już miał więcej pecha. Najpierw dołączył do dużego karambolu w pierwszych zakrętach, a kilka okrążeń później trafił na AJ Cantazaro. AJ z kolei miał świetny dzień – wykręcił 3. czas w kwalifikacjach, zaliczył dobry wynik w biegu rozgrzewkowym, ale główny wyścig poszedł już gorzej. Przez przypadek wrzucił luz na najeździe do podwójnej hopki, więc musiał pokonać ją dołem, powoli. Z kolei nadjeżdżający Josh Hansen był napędzony, nie miał już gdzie uciekać, no i zawodnicy spotkali się w powietrzu. Na szczęście obaj wyszli z tego cało!

https://www.youtube.com/watch?v=d6rPi7oinyc

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły