Supercross po raz pierwszy w historii zagości w Polsce
MotoRmania
10 lutego 2016

Po niesamowitym 2015 roku, z wyprzedanymi arenami na Pomorzu i w Małopolsce, Sportainment przedstawia kolejny po FMX, niezwykle emocjonujący format. Pierwsza w historii Polski odsłona Supercrossu zawita 15. października do łódzkiej Atlas Areny. Właśnie tam 9. lutego, odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie. Choć do czasu, kiedy zawodnicy staną na starcie, pozostało jeszcze osiem miesięcy, to już teraz organizatorzy zapowiedzieli, że widzów czekają niesamowite emocje. 

informacja prasowa

Początki Supercrossu sięgają 1972 roku, kiedy to wewnątrz Los Angeles Coliseum zorganizowano „Super Bowl Motocross“. Sukces komercyjny wydarzenia był tak duży, że skrócony termin „Supercross“ szybko się przyjął, a zawodnicy od tego czasu ścigają się także pod dachem. Dość powiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych Supercross jest drugą, zaraz po wyścigach NASCAR, najpopularniejszą dyscypliną moto. Teraz wreszcie Supercross zawita także do Polski. 15 października widzowie będą mieli okazję przeżyć niesamowite emocje i zobaczyć na własne oczy rywalizację jednych z najlepszych riderów na świecie.

Licznie zgromadzonym dziennikarzom, o historycznej, pierwszej odsłonie i oczekiwaniach związanych z Supercrossem opowiedzieli: Dyrektor Wydziału Sportu UM Łódź Marek Kondraciuk i Krzysztof Maciaszczyk Prezes Atlas Areny. Z kolei o wyzwaniach organizacyjnych i szansach nowego formatu opowiedzieli Przemysław Szymański (Sportainment) i Marek Brygider (ŁKM). Przypomnijmy, że to nie pierwsza kooperacja tych dwóch firm i wcześniej z sukcesami zorganizowali Mistrzostwa Świata SuperEnduro w ERGO Arenie w Gdańsku.

Freddy Verherstraeten, który jest twórcą wielu torów na całym świecie, będzie także projektował tor, na którym ścigać się będą zawodnicy w Atlas Arenie. Freddy, który swego czasu projektował także tory dla gry MX Rider na PS2, jest gwarantem, że 150 ciężarówek ziemi zostanie zmienionych w tor bezpieczny dla zawodników, ale także zapewniający kibicom niesamowite widowisko.

O szansie przed jaką stoi Supercross w Polsce mówił Sebastian Wójcik. Były zawodnik i trener wskazał, że ten niezwykle popularny w USA sport, ma ogromne rzesze kibiców w naszym kraju, którzy są rządni wyścigowych wrażeń.

Podczas Supercross King of Poland w Łodzi poza klasami 450cc i 250cc ścigać będą się także najmłodsi zawodnicy, Obecny na konferencji prasowej Olaf Włodarczak, który aktualnie jeździ w klasie 85cc, już zapowiedział, że będzie więcej trenować, aby pokazać się w październiku z jak najlepszej strony.

Odliczanie do pierwszej w historii odsłony Supercrossu rozpoczęte! Bilety będą wkrótce do nabycia za pośrednictwem eventim.pl.

Link do wydarzenia na facebooku.
Więcej informacji na sportainment.pl.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły