Supercross King of Poland: Zawodnicy z trzech kontynentów wystartują w Łodzi

- MotoRmania

Pierwsza edycja międzynarodowych zawodów Supercross coraz bliżej. Za nieco ponad dwa miesiące zawodnicy z całego świata ścigać się będą w łódzkiej Atlas Arenie o historyczny tytuł King of Poland. Format, który od lat podbija serca fanów na całym świecie wreszcie zawita do Polski i możemy pewni, że będzie ciekawie i szybko. Będzie bardzo szybko.

informacja prasowa

Wszystko to za sprawą wyjątkowego toru oraz zawodników, którzy 15 października zameldują się na bramkach startowych w Atlas Arenie. Ale po kolei. Tor autorstwa Freddy’ego Verherstraetena połączy płytę główną areny ze schodami, które również zostaną przysypane ziemią, tworząc jedyną w swoim rodzaju przeszkodę jakiej nie ma w żadnej arenie w Europie. Dodając do tego imponujące sekwencje skoków oraz popularnych whopsów zawodnicy staną przed konkretnym wyzwaniem,i bardzo szybkim, wymagającym i technicznym torem.

Widzowie obejrzą rywalizację w czterech klasach. Nie zabraknie najmłodszych adeptów motocrossu, który wystartują w klasie 65cc. Nieco starsi zawodnicy z Polski i zagranicy rywalizować będą w klasie 85cc.

Supercross King of Poland (5)

W klasie SX2 Open również zobaczymy zarówno polskich, jak i zagranicznych zawodników. Swój udział deklarują między innymi zawodnicy z Austrii, Niemiec, Łotwy oraz Francji. W Atlas Arenie zmierzą się z polskimi riderami, m.in: Szymonem Staszkiewiczem, Gabrielem Chętnickim, czy Kubą Galińskim. Łatwo więc nie będzie.

W wyścigu głównym (SX1) zobaczymy zawodników z aż trzech kontynentów, którzy ścigać się będą o trofeum wieczoru. Reprezentanci między innymi: USA, Francji, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Danii, Włoch, RPA oraz oczywiście Polski nie pozwolą widzom spokojnie siedzieć w miejscu.

Supercross King of Poland (1)

Atmosferę dodatkowo podgrzeją pokazy Freestyle Motocrossu. Tradycyjnie, jak przystało na wydarzenia organizowane przez Sportainment, nie zabraknie też atrakcji specjalnej. Kim będzie wyjątkowy gość, który pojawi się w Atlas Arenie? W chwili obecnej możemy jedynie zdradzić, że pochodzi z USA i jest legendą sportów moto. Bądźcie czujni, szczegóły podamy już niedługo!

Bilety do nabycia za pośrednictwem strony Eventim.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.
Wydarzenie na Facebooku.
Więcej informacji na sportainment.pl oraz na FB.

Supercross King of Poland (4)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl