Supercross King of Poland: wyjątkowy tor powstanie w Łodzi
MotoRmania
22 czerwca 2016

Za cztery miesiące, 15 października, zawodnicy wyjadą po raz pierwszy w historii na tor supercrossowy, który powstanie w Atlas Arenie w Łodzi. Nie ulega wątpliwości, że historyczna odsłona tej niezwykle popularnej na całym świecie dyscypliny dostarczy widzom niesamowitych emocji.

informacja prasowa

 

Tor został zaprojektowany przez Freddy’ego Verherstraetena, który jest ekspertem w tej dziedzinie. Freddy jest również oficjalnym konstruktorem torów na Mistrzostwa Świata w Motocrossie, więc z zadania wywiązał się doskonale. Optymalnie wykorzystał możliwości areny, łącznie ze schodami, które również zostaną przysypane ziemią. Do tego długa prosta startowa, imponujące sekwencje skoków z ponad dwudziestometrowym skokiem meta/finisz oraz popularnymi whopsami. Dodatkowo organizatorzy planują pokazy Freestyle Motocross i Freestyle na quadach. To wszystko sprawia, że zapowiada się zdecydowanie najszybszy wieczór w historii Atlas Areny!

Zawodnicy startować będą w klasach 65cc, Poland Open 250/450 oraz międzynarodowych: Women i SX1. Zainteresowanie riderów z zagranicy uczestnictwem w Supercoss King of Poland jest bardzo duże i wiadomo, że walka o zwycięstwo będzie zacięta. Listę zawodników i szczegóły dotyczące klas zostaną przedstawione w kolejnych informacjach.

Odliczanie do pierwszej w historii odsłony Supercrossu trwa! Bilety do nabycia za pośrednictwem eventim.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Wydarzenie na Facebooku.
Więcej informacji na: sportainment.pl oraz FB.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły