Red Bull Knock Out 2016: Herlings wygrywa najtrudniejszy wyścig w piachu
Piotr Jędrzejak
21 listopada 2016

Red Bull Knock Out został ochrzczony najtrudniejszym wyścigiem motocrossowym na piachu, a dokładniej na plaży w holenderskiej Hadze. Wygrał go oczywiście specjalista od motocrossu w grząskim piachu, Jeffrey Herlings.

Tor Red Bull Knock Out poprowadzony jest po plaży, ma 5 kilometrów. Jest tam okrutnie szybka, 2,5-kilometrowa prosta oraz ciasne i techniczne elementy,większość w grząskim piachu, dodatkowo z usypanymi 57 hopkami. Sytuację pogarsza fakt, że w wyścigu startuje aż 1000 zawodników, którzy się męczą, jeżdżą jak chcą, przewracają się i generalnie są kolejną przeszkodą dla czołówki. Żeby nie było zbyt miło, zawoPo godzinie tego dramatycznego wyścigu… otwierana jest dodatkowa, jeszcze trudniejsza sekcja z dodatkowymi 30 hopkami i 16 kłodami do pokonania. To jest znak, że wyścig potrwa jeszcze 45 kolejnych morderczych minut.

1000 motocyklistów na masowym starcie
Jeffrey Herlings w pitstopie

Zobaczie film z podsumowaniem Red Bull Knock Out:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły