MXDG: podpalono basen z gąbkami na torze motocrossowym!

- Piotr Jędrzejak

Basen miał wymiary 10x6x2 metry, wypełniony był ok. 4 tonami gąbek. Wczoraj spłonął.

W Dąbrowie Górniczej znajduje się potężny obiekt MXDG. Na terenie znajduje się tor motocrossowy, drugi i trudniejszy tor motocrossowy i quadowy, sekcja super enduro, tor crossowy dla dzieci, tor cross-country, a teraz przygotowywana jest też nowa sekcja piaskowa. Na MXDG znajduje się (a właściwie znajdował się…) również basen wypełniony gąbkami do trenowania skoków rowerowych. Wczoraj, w środę 21. września po południu ktoś go podpalił.

tor MC dąbrowa górnicza pożar basenu (1)

Basen miał wymiary 10x6x2 metry. Wypełniony był ok. 4 tonami gąbek, konstrukcja składała się również z opon i palet. Zbudowanie basenu z wyskokiem kosztowało około 10 000 złotych. Komuś jednak najwyraźniej nie spodobało się, że rowerzyści mają gdzie trenować skoki. W środę wieczorem cała konstrukcja spłonęła.

tor MC dąbrowa górnicza pożar basenu (5)

Aktualnie sprawę bada policja, a właściciel MXDG wyznaczył „bardzo wysoką nagrodę w pomocy przy ustaleniu sprawcy.” Kontaktu szukajcie na facebooku MXDG.

Naturalnym sprawcą mogą wydawać się niezadowoleni sąsiedzi. Kolega właściciela pisze na ten temat: „Tor jest legalny, miasto dało teren w miejscu, w którym i tak nie byłoby zabudowań ze względu na bliskość wysypiska śmieci i koksowni. W linii prostej do zabudowań jest około 600 m, jednak tor znajduje się to za 2 liniami torowisk z nasypami. Więc myślę, że w okolicy są miejsca dużo bardziej uciążliwe do życia niż tor.”

tor MC dąbrowa górnicza pożar basenu (3)

Rozmawialiśmy również z właścicielem. Delikatnie rzecz ujmując, jest zniesmaczony tą sytuacją. Z drugiej strony należy pogratulować mu podejścia – obiekt MX Dąbrowa Górnicza nie ma zamiaru zakończyć działania, a raczej podkręcić tempo. Poprzez propagowanie sportów motocyklowych i rowerowych oraz przez organizowanie dużych imprez, MXDG ma zamiar pokazać, że wszyscy mogą skorzystać na popularności tego miejsca.

tor MC dąbrowa górnicza pożar basenu (2)

W ostatni weekend października na torze MX Dąbrowa Górnicza odbędzie się duża, dwudniowa impreza łącząca motocross oraz cross country. Więcej informacji pojawi się na facebooku MXDG. Wejdźcie tam i pokażcie im swoje wsparcie!

Zobaczcie, czego możecie spodziewać się na MXDG:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl