MXDG: podpalono basen z gąbkami na torze motocrossowym!
Piotr Jędrzejak
22 września 2016

Basen miał wymiary 10x6x2 metry, wypełniony był ok. 4 tonami gąbek. Wczoraj spłonął.

W Dąbrowie Górniczej znajduje się potężny obiekt MXDG. Na terenie znajduje się tor motocrossowy, drugi i trudniejszy tor motocrossowy i quadowy, sekcja super enduro, tor crossowy dla dzieci, tor cross-country, a teraz przygotowywana jest też nowa sekcja piaskowa. Na MXDG znajduje się (a właściwie znajdował się…) również basen wypełniony gąbkami do trenowania skoków rowerowych. Wczoraj, w środę 21. września po południu ktoś go podpalił.

Basen miał wymiary 10x6x2 metry. Wypełniony był ok. 4 tonami gąbek, konstrukcja składała się również z opon i palet. Zbudowanie basenu z wyskokiem kosztowało około 10 000 złotych. Komuś jednak najwyraźniej nie spodobało się, że rowerzyści mają gdzie trenować skoki. W środę wieczorem cała konstrukcja spłonęła.

Aktualnie sprawę bada policja, a właściciel MXDG wyznaczył „bardzo wysoką nagrodę w pomocy przy ustaleniu sprawcy.” Kontaktu szukajcie na facebooku MXDG.

Naturalnym sprawcą mogą wydawać się niezadowoleni sąsiedzi. Kolega właściciela pisze na ten temat: „Tor jest legalny, miasto dało teren w miejscu, w którym i tak nie byłoby zabudowań ze względu na bliskość wysypiska śmieci i koksowni. W linii prostej do zabudowań jest około 600 m, jednak tor znajduje się to za 2 liniami torowisk z nasypami. Więc myślę, że w okolicy są miejsca dużo bardziej uciążliwe do życia niż tor.”

Rozmawialiśmy również z właścicielem. Delikatnie rzecz ujmując, jest zniesmaczony tą sytuacją. Z drugiej strony należy pogratulować mu podejścia – obiekt MX Dąbrowa Górnicza nie ma zamiaru zakończyć działania, a raczej podkręcić tempo. Poprzez propagowanie sportów motocyklowych i rowerowych oraz przez organizowanie dużych imprez, MXDG ma zamiar pokazać, że wszyscy mogą skorzystać na popularności tego miejsca.

W ostatni weekend października na torze MX Dąbrowa Górnicza odbędzie się duża, dwudniowa impreza łącząca motocross oraz cross country. Więcej informacji pojawi się na facebooku MXDG. Wejdźcie tam i pokażcie im swoje wsparcie!

Zobaczcie, czego możecie spodziewać się na MXDG:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły