MŚ Motocross w Tajlandii – Azja podbita!
Eliasz Davidson
12 marca 2013

Podczas gdy nas zasypuje śnieg, zawodnicy Mistrzostw Świata przy 33 stopniach Celsiusza zmagali się podczas II rundy na azjatyckim kontynencie.

Przed opuszczeniem Azji i powrotem do Europy, ekipę Mistrzostw Świata czekały zawody w Tajlandii. Zawodnicy walczący o tytuł najlepszych w swoich klasach na ziemskim globie, zmagali się przed 17-tysięczną publicznością zgromadzoną na terenie prowincji Si Racha. Sztuczna trasa, przygotowana specjalnie na zawody tej rangi oferowała kilka ciekawych skoków, ale najciekawszy znalazł sobie Gautier Paulin. Zaliczał go jako jedyny i to prawie co okrążenie…

Zobaczcie, niesamowite!

W Tajlandii w obydwu klasach rządzili zawodnicy KTM. Co prawda w wyścigu klasy MX2 holeshota zgarnął również dosiadający pomarańczowej maszyny Romain Febvre, jednak Jeffrey Herlings z fabrycznego zespołu Red Bull KTM szybko objął pozycję lidera i prowadzenia nie oddał już do końca wyścigu. Młody reprezentant Febyre na mecie zameldował się jako drugi. Trzeci szachownicę minął Max Anstie z Rockstar Suzuki przez pierwszą połową zaciekle zmagający się z Jose Butronem, którego ostatecznie udało mu się wyprzedzić na 11 okrążeniu.

W klasie MX1 prowadzenie po starcie objął Tony Cairoli, jednak zabetonowane przedramiona zmusiły go do oddania prowadzenia na rzecz Evgeny Bobrysheva dosiadającego Hondy CRF450R. Z problemów kolegi z zespołu skorzystał również Ken De Dycker, do którego los jeszcze raz się uśmiechnął, gdy prowadzący Bobryshev zaliczył upadek. De Dycker jednak długo nie mógł nacieszyć się pozycją lidera, gdy tylko przedramiona puściły, Cairoli podkręcił tempo i szybko wyprzedził swojego kolegę z zespołu zapewniając sobie zwycięstwo w wyścigu.

Nowa formuła i Super Finał zdaje się znakomicie sprawdzać, bo ponownie to właśnie ten wyścig był najciekawszą częścią Grand Prix. I ponownie najlepszy się okazał Tony Cairoli, który tym razem prowadził od startu do mety. Drugie miejsce przypadło świetnie jadącemu na Kawasaki Gautierowi Paulin. Francuz początkowo jechał na 3 miejscu, jednak pod koniec wyścigu udało mu się wyprzedzić drugiego Clementa Desalle.

Z czerwonymi tablicami spakowane w metalowe skrzynie, do Europy wrócą motocykle Cairoliego i Herlingsa. Na powrót na kolejną rundę do Valkenswaard mają trzy tygodnie.

Super Finał
1, Tony Cairoli, Italy, KTM,
2, Gautier Paulin, France Kawasaki,
3, Clement Desalle, Belgium, Suzuki,
4, Jeffrey Herlings, Netherlands, KTM, (MX2)
5, Tommy Searle, GBR, Kawasaki

Klasyfikacja MX1
1, Cairoli, 95 punktów
2, Desalle, 87
3, Paulin, 78
4, De Dycker, 70
5, Searle, 64

Klasyfikacja MX2
1, Herlings, 100 punktów
2, Febvre, 82
3, Ferris, 69
4, Charlier, 65
5, Coldenhoff, 63

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły