MotoX Jam 2 – trzydniowa impreza motocrossowa!
MotoRmania
24 maja 2013

Twoją pasją jest motocross, a brak adrenaliny i pozytywnych emocji wywołuje wrzenie krwi w żyłach? Ta impreza stworzona jest dla Ciebie! 2x więcej wrażeń! 2x więcej emocji! 2x więcej jazdy!

Informacja prasowa

Idea imprezy narodziła się w najgłębszych zakątkach umysłów kilku chłopaków z forum motocrossowego MotoX.com.pl. Po kilku przemyśleniach i dyskusjach powstał niecny plan zorganizowania czegoś innego… Czegoś co pozwoli cieszyć się nie tylko samą jazdą, czy walką łokieć w łokieć. Dobra zabawa i świetny klimat, to główny cel jaki obrany podczas planowania MotoX Jam.

Pierwsza edycja odbyła się wiosną 2012 roku na znanym w polskim świecie motocrossowym torze klubu SKM SZARAK w Sochaczewie. Warunki do jazdy, które zapewnił nam miejscowy klub były świetne, a doskonała pogada sprawiła, że niczego więcej nie można było oczekiwać podczas dwudniowej imprezy. Dla blisko 100 uczestników organizatorzy przygotowali konkursy o jakich wielu nawet nie śniło. Rzut wałem korbowym czy jak najwolniejsza jazda crossówką bez podparcia pozwoliły zgarnąć pulę nagród o wartości blisko 1000 zł. Nie wierzysz? Zobacz galerię zdjęć z MotoX Jam 2012.

Po wielu pozytywnych słowach i zapytaniach o kolejną edycję, ekipa z forum MotoX.com.pl nawet przez chwilę nie wątpiła w przyszłoroczny Jam. Gdy tylko do informacji publicznej trafiły kalendarze zawodów motocrossowych w Polsce, sprawnie wybrano datę „MotoX Jam 2”, tj. 14-16 czerwiec 2013. Cel strategiczny jaki postawiono to podwojenie poziomu organizacji, co ma skutkować jeszcze większą frajdą, którą daje motocross oraz cała otoczka związana z tym sportem.

Podczas trwania 3-dniowego spotkania uczestnicy ścigać się będą na torze Darka Przybysza w Dobromilu (woj. Dolnośląskie). Charakterystyka toru pozwoli cieszyć się z jazdy zupełnym amatorom, ale i bardziej doświadczeni zawodnicy nie będą mieli powodów do narzekań. Ciekawym wydarzeniem podczas Motox Jam’u będzie II eliminacja Pitbike MRF CUP. Są to zawody małych, mocnych krosówek przyciągających zawodników w wieku od 10 do 50 lat z całej polski. Będzie również możliwość przetestowania pitbike’ow MRF na miejscu.

Każdy, kto zdecyduje się przyjechać i poznać charakter, jaki ma MotoX Jam, nie wróci bez pamiątki do domu. Nie tylko tej w postaci dobrych wrażeń, ponieważ podczas całego weekendu odbędzie się szereg konkurencji, które m.in. wyłonią zwycięzcę Pucharu MotoX Jam! Żeby go zdobyć nie wystarczy przyjechać w niedzielę i zgarnąć wszystko. Po wyczerpującym dniu jazdy na wszystkich przybyłych czekać będzie ciepły posiłek oraz prysznic. Wszyscy zgromadzeni będą mogli na miejscu rozbić namiot i wspólnie spędzić wieczór przy ognisku, słuchając wielu ciekawych opowieści.

Kontakt: Kajec, tel. 609-465-142, motoxjam@motox.com.pl
Więcej informacji o imprezie na: www.Forum.MotoX.com.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły