Motocross w Gdańsku: Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Północnej za 2 tygodnie
MotoRmania
29 maja 2014

W dniach 14-15. czerwca po prostu trzeba odwiedzić tor motocrossowy w Gdańsku!

Informacja prasowa

Gdański Auto Moto Klub zaprasza na finał Pucharu Polski oraz na IV Rundę Mistrzostw Strefy Północnej, która odbędzie się w weekend 14/15 czerwca 2014 na Gdańskim torze, zlokalizowanym w okolicach ulicy Starogardzkiej. Finał Pucharu Polski 2014 przypadł w organizacji dwóm klubom: Gdański Auto Moto Klub i Jastrząb Lipno. W Gdańsku zobaczymy następujące klasy: MX85, MXKobiet, MX2C, Mx2Junior, MX2. Zawody uzupełni rywalizacja regionalna, gdzie w Mistrzostwach  Strefy Północnej będziemy mogli oglądać klasy: MX85, MXKobiet, MX2Junior, MX2C, MXOpen.

Kibice zapewne pamiętają zeszłoroczne czerwcowe zawody, gdzie w Gdańsku, przy pięknej pogodzie oglądaliśmy zaciętą rywalizację w ramach wyścigów rundy Mistrzostw Strefy Północnej:

W sobotę na torze zobaczymy rywalizację młodzieży (10-15lat), a wisienką na torcie będą wyścigi Pań.

W MX85 zobaczymy min. Filipa Bukowicza – reprezentanta Gdańskiego Auto  Moto Klubu, który z zaangażowaniem regularnie trenuje i we wszystkich wyścigach daje z siebie 100%. Filip po bardzo udanym sezonie 2013 w klasie MX65, gdzie zdobył Mistrzostwo Polski i Puchar Polski, w tym roku przeszedł do wyższej klasy, gdzie doskonale rozwija swoje umiejętności.

Jak zwykle, wysokie emocje zapewnią współzawodniczące dziewczyny. Do rywalizacji z Joanną Miller (Mistrzyni Polski i reprezentantka Polski aktualnie zajmująca 12 pozycję w cyklu Mistrzostw Świata) stanie kilkanaście ambitnych zawodniczek.

Tego dnia zobaczymy cztery wyścigi, każdy trwający 15minut + 2 okrążenia. Start pierwszego wyścigu ok. godziny 14:00.

Niedzielne zawody będą miały nie mniej silną obsadę. Na torze zobaczymy zarówno zawodników traktujących motocross bardziej hobbystycznie (MX2C; zapraszamy do udziału), jak i zawodników regularnie startujących w cyklu Mistrzostw Polski. Mamy zapowiedzi, że w zawodach wystartują także reprezentanci Polski, chcący zdobyć trofeum – Puchar Polski, co  gwarantuje walkę do ostatnich metrów.

W niedzielę zobaczymy 6 wyścigów trwających 20min + 2 okrążenia. Serdecznie zapraszamy na godzinę 12:30.

Gorąco zachęcamy do spędzenia weekendu na Gdańskim torze. Elektryzująca rywalizacja i wielkie emocje gwarantowane. Zobaczcie piękno sportu i poznajcie miejsce, gdzie planowana jest przez miasto Gdańsk inwestycja roboczo nazywana „Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji”. Dla kibiców na miejscu dostępna będzie gastronomia. To sposób na ciekawy, alternatywny weekend dla całej rodziny, z adrenaliną w tle.

Zapraszamy wszystkich mających kroplę benzyny we krwi!!

Nazwa imprezy: MOTOCROSS Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Północnej
Organizator: Gdański Auto Moto Klub
Miejsce: Tor motocrossowy w Gdańsku, wjazd od ul. Starogardzkiej
Bilety: 10zł / dzieci do lat 7 free
Dyrektor zawodów: Paweł Kurajk

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły