Motocross w Gdańsku: Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Północnej za 2 tygodnie

- MotoRmania

W dniach 14-15. czerwca po prostu trzeba odwiedzić tor motocrossowy w Gdańsku!

Informacja prasowa

Gdański Auto Moto Klub zaprasza na finał Pucharu Polski oraz na IV Rundę Mistrzostw Strefy Północnej, która odbędzie się w weekend 14/15 czerwca 2014 na Gdańskim torze, zlokalizowanym w okolicach ulicy Starogardzkiej. Finał Pucharu Polski 2014 przypadł w organizacji dwóm klubom: Gdański Auto Moto Klub i Jastrząb Lipno. W Gdańsku zobaczymy następujące klasy: MX85, MXKobiet, MX2C, Mx2Junior, MX2. Zawody uzupełni rywalizacja regionalna, gdzie w Mistrzostwach  Strefy Północnej będziemy mogli oglądać klasy: MX85, MXKobiet, MX2Junior, MX2C, MXOpen.

Kibice zapewne pamiętają zeszłoroczne czerwcowe zawody, gdzie w Gdańsku, przy pięknej pogodzie oglądaliśmy zaciętą rywalizację w ramach wyścigów rundy Mistrzostw Strefy Północnej:

W sobotę na torze zobaczymy rywalizację młodzieży (10-15lat), a wisienką na torcie będą wyścigi Pań.

W MX85 zobaczymy min. Filipa Bukowicza – reprezentanta Gdańskiego Auto  Moto Klubu, który z zaangażowaniem regularnie trenuje i we wszystkich wyścigach daje z siebie 100%. Filip po bardzo udanym sezonie 2013 w klasie MX65, gdzie zdobył Mistrzostwo Polski i Puchar Polski, w tym roku przeszedł do wyższej klasy, gdzie doskonale rozwija swoje umiejętności.

Jak zwykle, wysokie emocje zapewnią współzawodniczące dziewczyny. Do rywalizacji z Joanną Miller (Mistrzyni Polski i reprezentantka Polski aktualnie zajmująca 12 pozycję w cyklu Mistrzostw Świata) stanie kilkanaście ambitnych zawodniczek.

Tego dnia zobaczymy cztery wyścigi, każdy trwający 15minut + 2 okrążenia. Start pierwszego wyścigu ok. godziny 14:00.

Niedzielne zawody będą miały nie mniej silną obsadę. Na torze zobaczymy zarówno zawodników traktujących motocross bardziej hobbystycznie (MX2C; zapraszamy do udziału), jak i zawodników regularnie startujących w cyklu Mistrzostw Polski. Mamy zapowiedzi, że w zawodach wystartują także reprezentanci Polski, chcący zdobyć trofeum – Puchar Polski, co  gwarantuje walkę do ostatnich metrów.

W niedzielę zobaczymy 6 wyścigów trwających 20min + 2 okrążenia. Serdecznie zapraszamy na godzinę 12:30.

Gorąco zachęcamy do spędzenia weekendu na Gdańskim torze. Elektryzująca rywalizacja i wielkie emocje gwarantowane. Zobaczcie piękno sportu i poznajcie miejsce, gdzie planowana jest przez miasto Gdańsk inwestycja roboczo nazywana „Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji”. Dla kibiców na miejscu dostępna będzie gastronomia. To sposób na ciekawy, alternatywny weekend dla całej rodziny, z adrenaliną w tle.

Zapraszamy wszystkich mających kroplę benzyny we krwi!!

Nazwa imprezy: MOTOCROSS Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Północnej
Organizator: Gdański Auto Moto Klub
Miejsce: Tor motocrossowy w Gdańsku, wjazd od ul. Starogardzkiej
Bilety: 10zł / dzieci do lat 7 free
Dyrektor zawodów: Paweł Kurajkdojazd tor motocrossowy gdansk

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl