Fabryczne zespoły Husqvarny w motocrossowych Mistrzostwach Świata 2014
Eliasz Davidson
30 sierpnia 2013

Husqvarna z mocnym akcentem wraca do MŚ MX!

Po tym jak szwedzka marka trafiła w ręce szefa KTM, od razu było wiadomo, że szykują się radykalne zmiany. Husqvarna chce wrócić tam, gdzie była podczas swoich lat świetności – na sam szczyt najważniejszych serii offroadowych. I trzeba przyznać, że bardzo dobrze się do tego zabierają. W sezonie 2014 na padoku Mistrzostw Świata MX swoje miejsce będą miały dwa zespoły fabryczne Huski.

W klasie MX1 szwedzkie barwy reprezentować będzie zespół Red Bull ICEONE Husqvarna Factory Racing, którego właścicielem jest Kimi Raikkonen. Aby osiągnąć sukces, Kimi zatrudnił dwóch wymiataczy spoza Europy. Pierwszym z nich jest powracający do serii były Mistrz Świata klasie MX2, Tyla Rattray z RPA, który ostatnich kilka lat spędził ścigając się w Stanach. Drugim zawodnikiem jest Australijczyk Todd Waters, który w zeszłym sezonie świętował tytuł Vice Mistrza swojego kraju w klasie MX1.

Natomiast na dwieście pięćdziesiątkach Husqvarny startować będzie zespół Wilvo Nestaan Husqvarna Factory Racing z dwoma młodymi talentami na pokładzie. Aleksandr Tonkov z Rosji oraz Romain Febvre z Francji pod dowództwem byłego Mistrza Świata w klasie 500 Jacky Martensa, mają walczyć o czołowe pozycje w klasie MX2. Sytuacja jest o tyle ciekawsza, że Belg ma dobre wspomnienia z marką, bowiem w 1993 roku właśnie dosiadając Huski sięgał po tytuł.

Jesteśmy ogromnie ciekawi, jak motocykle Husqvarny w przyszłym sezonie będą sobie radzić na podwórku Mistrzostw Świata. Czekamy też na prezentację maszyn, których dosiadać będą fabryczni jeźdźcy. Będzie się działo!

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły