VI runda AMA Endurocross: Taddy pierwszy raz poza podium!

- Piotr Jędrzejak

Siódma z dziewięciu rund amerykańskich mistrzostw Endurocross nie poszła Tadkowi najlepiej. Polak zaliczył swój najsłabszy do tej pory wynik, ale dalej zapowiada walkę o tytuł!

Tadek Błażusiak ukończył VII rundę rozegraną w Xfinity Arena, w Everett na czwartej pozycji. W klasyfikacji łącznej, na dwie rundy przed rozstrzygnięciem walki o mistrzostwo, Polak jest jest drugi i ma tylko osiem punktów straty.

Zawody w Everett zwyciężył Taylor Robert. Tegoroczna walka o tytuł mistrza Ameryki Północnej w EnduroCross jest wyjątkowa zaciekła. W stawce poza Tadkiem Błażusiakiem, który już pięć lat z rzędu jest niekwestionowanym królem dyscypliny, jest dwóch amerykanów. Aktualnym liderem punktacji jest Cody Weeb – trzeci w Everett, a trzecie miejsce należy do Coltona Haakera – drugiego podczas ostatniej imprezy.

To pierwsze zawody w tegorocznej serii, które Polak ukończył poza podium. Błażusiak miał świetny start, jednak w pierwszym zakręcie przewrócił się i spadł na koniec stawki. Prowadzenie objął Taylor Robert. Po pierwszym okrążeniu Taddy był już czwarty i przebijał się do czoła stawki. Walcząc o prowadzenie, atakując Roberta, Tadek niestety zaliczył ponownie upadek i finalnie skończył jako czwarty.

Po wyścigu Tadek powiedział: 
„To z pewnością nie był mój najlepszy wynik, mieliśmy sporo problemów. Teraz przed nami kilka tygodni na przegrupowanie się, abyśmy w Boise wrócili z nową siłą.”

Wyniki finał Ex Pro Everett:
1. Taylor Robert (USA) KTM
2. Colton Haaker (USA) Honda +1,885
3. Cody Webb (USA) Beta +8,696
4. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM +24,144
5. Mike Brown (USA) Husqvarna -1 okr.

Punktacja AMA EnduroCross
1. Webb 166,
2. Błażusiak 158,
3. Haaker 157,
4. Robert 134,
5. Gerston 94.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl