Siódma z dziewięciu rund amerykańskich mistrzostw Endurocross nie poszła Tadkowi najlepiej. Polak zaliczył swój najsłabszy do tej pory wynik, ale dalej zapowiada walkę o tytuł!

Tadek Błażusiak ukończył VII rundę rozegraną w Xfinity Arena, w Everett na czwartej pozycji. W klasyfikacji łącznej, na dwie rundy przed rozstrzygnięciem walki o mistrzostwo, Polak jest jest drugi i ma tylko osiem punktów straty.

Zawody w Everett zwyciężył Taylor Robert. Tegoroczna walka o tytuł mistrza Ameryki Północnej w EnduroCross jest wyjątkowa zaciekła. W stawce poza Tadkiem Błażusiakiem, który już pięć lat z rzędu jest niekwestionowanym królem dyscypliny, jest dwóch amerykanów. Aktualnym liderem punktacji jest Cody Weeb – trzeci w Everett, a trzecie miejsce należy do Coltona Haakera – drugiego podczas ostatniej imprezy.

To pierwsze zawody w tegorocznej serii, które Polak ukończył poza podium. Błażusiak miał świetny start, jednak w pierwszym zakręcie przewrócił się i spadł na koniec stawki. Prowadzenie objął Taylor Robert. Po pierwszym okrążeniu Taddy był już czwarty i przebijał się do czoła stawki. Walcząc o prowadzenie, atakując Roberta, Tadek niestety zaliczył ponownie upadek i finalnie skończył jako czwarty.

Po wyścigu Tadek powiedział: 
„To z pewnością nie był mój najlepszy wynik, mieliśmy sporo problemów. Teraz przed nami kilka tygodni na przegrupowanie się, abyśmy w Boise wrócili z nową siłą.”

Wyniki finał Ex Pro Everett:
1. Taylor Robert (USA) KTM
2. Colton Haaker (USA) Honda +1,885
3. Cody Webb (USA) Beta +8,696
4. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM +24,144
5. Mike Brown (USA) Husqvarna -1 okr.

Punktacja AMA EnduroCross
1. Webb 166,
2. Błażusiak 158,
3. Haaker 157,
4. Robert 134,
5. Gerston 94.