VI runda AMA Endurocross: Taddy pierwszy raz poza podium!
Piotr Jędrzejak
21 października 2014

Siódma z dziewięciu rund amerykańskich mistrzostw Endurocross nie poszła Tadkowi najlepiej. Polak zaliczył swój najsłabszy do tej pory wynik, ale dalej zapowiada walkę o tytuł!

Tadek Błażusiak ukończył VII rundę rozegraną w Xfinity Arena, w Everett na czwartej pozycji. W klasyfikacji łącznej, na dwie rundy przed rozstrzygnięciem walki o mistrzostwo, Polak jest jest drugi i ma tylko osiem punktów straty.

Zawody w Everett zwyciężył Taylor Robert. Tegoroczna walka o tytuł mistrza Ameryki Północnej w EnduroCross jest wyjątkowa zaciekła. W stawce poza Tadkiem Błażusiakiem, który już pięć lat z rzędu jest niekwestionowanym królem dyscypliny, jest dwóch amerykanów. Aktualnym liderem punktacji jest Cody Weeb – trzeci w Everett, a trzecie miejsce należy do Coltona Haakera – drugiego podczas ostatniej imprezy.

To pierwsze zawody w tegorocznej serii, które Polak ukończył poza podium. Błażusiak miał świetny start, jednak w pierwszym zakręcie przewrócił się i spadł na koniec stawki. Prowadzenie objął Taylor Robert. Po pierwszym okrążeniu Taddy był już czwarty i przebijał się do czoła stawki. Walcząc o prowadzenie, atakując Roberta, Tadek niestety zaliczył ponownie upadek i finalnie skończył jako czwarty.

Po wyścigu Tadek powiedział: 
„To z pewnością nie był mój najlepszy wynik, mieliśmy sporo problemów. Teraz przed nami kilka tygodni na przegrupowanie się, abyśmy w Boise wrócili z nową siłą.”

Wyniki finał Ex Pro Everett:
1. Taylor Robert (USA) KTM
2. Colton Haaker (USA) Honda +1,885
3. Cody Webb (USA) Beta +8,696
4. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM +24,144
5. Mike Brown (USA) Husqvarna -1 okr.

Punktacja AMA EnduroCross
1. Webb 166,
2. Błażusiak 158,
3. Haaker 157,
4. Robert 134,
5. Gerston 94.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły