Taddy zwycięża w VI rundzie Endurocross i powiększa przewagę
MotoRmania
22 października 2012

Błażusiak wygrywa 6-tą rundę Mistrzostw Ameryki 2012 w Everett, WA.

Informacja prasowa

Tadeusz Błażusiak wygrał kolejną rundę Mistrzostw Ameryki 2012, powiększając swoją przewagę w batalii o Mistrzostwo Ameryki 2012 z 31 do 36 punktów.

Noc zaczęła się bardzo dobrze dla Błażusiaka, który odnotował najszybszy czas treningu czasowego (53,660) i pewnie rozpoczął dalsze zmagania. Zobaczcie, jak wyglądał ten bieg:

Następnie przyszła kolej na kwalifikację, które również pewnie zostały wygrane przez Polaka. Z najlepszym czasem treningu czasowego + wygranymi kwalifikacjami, Taddy mógł pierwszy wybrać bramkę, z której będzie startował do głównego finału.

Główny finał zaczął się od „hole shot’a” Błażusiaka (czyli od wstrzelenia się na pierwszą pozycję w pierwszym zakręcie), co pozwalało przewidywać bardzo dobry rozwój zdarzeń w dalszej części finału. Niespodzeiwanie w drugim okrążeniu Tadeusz (który w tym momencie prowadził) i Mike Brown (który był na drugiej pozycji) zablokowali się na kamiennym odcinku toru. Moment ten skrupulatnie wykorzystał Cody Webb, który natychmiast objął prowadzenie.

Polak jako drugi wydostał się ze skalnej pułapki i zaczął gonić Amerykanina. Po 3 okrążeniach Tadeusz dogonił Webba, wyprzedził go i pewnie dowiózł zwycięstwo do linii mety.Kolejna runda odbędzie sie już za tydzień 27 października w Idaho, ID.

Wyniki 6-tej rundy Mistrzostw Ameryki 2012 w Everett, WA:
1. Tadeusz Błażusiak KTM
2. Taylor Robert Kawasaki
3. Bobby Prochnau KTM
4. Mike Brown KTM
5. Kyle Redmond Husqvarna
6. Cory Graffunder Husqvarna
7. Justin Soule Kawasaki
8. Jamie Lanza Honda
9. Geoff Aaron Honda
10. Cody Webb Beta

Generalna kwalifikacja Mistrzostw Ameryki 2012 (po 6-ciu rundach):
1. Tadeusz Błażusiak 159 punktów
2. Taylor Robert 123 punktów
3. Mike Brown 114 punktów

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły