Taddy wygrywa IV rundę AMA Endurocross: zobacz video!

- Piotr Jędrzejak

​Tadek Błażusiak zwyciężył w czwartej eliminacji AMA EnduroCross, która została rozegrana minionej nocy w Gwinnett Centre, w Atlancie. To zwycięstwo dało mu również prowadzenie w klasyfikacji generalnej!

​To była wyjątkowo emocjonując runda oraz wyścig. Taddy wygrał swój wyścig rozgrzewkowy, a w sesji Hot Lap zapowiadało się, że wykręci najlepszy czas. Jednak po zaciętym boju to Colton Haaker został liderem. W samym wyścigu, natychmiast po otwarciu bramek startowych Tadeusz zgarnął holeshota oraz wysunął się na prowadzenie. Przez kilka okrążeń dyktował tempo wyścigu. Na taddy blazusiak endurocross oponykole jego motocykla jednak siedział Cody Webb, który bezwzględnie wykorzystał błąd Tadka, gdy ten zaklinował się na lewym nawrocie w głazach. Webb objął prowadzenie i to on nadawał teraz tempo rywalizacji przez kolejne próby, a Błażusiak podjął się szalonego pościgu. Podczas szybkiej jazdy miał jednak problemy najpierw na „matrixie”, a następnie na prawym zakręcie w kamieniach. Webb zwiększał przewagę, ale Tadeusz się nie poddawał i płynnie pokonywał kolejne przeszkody. Wtedy Webb utopił motocykl w kamieniach na lewym zakręcie, a kiedy udało mu się już go wygrzebać, przewrócił się na przeszkodzie ułożonej ze śliskich deseczek. Wówczas zaatakował Tadek, który z impetem przeskoczył konkurenta na kolejnej przeszkodzie. Webb doszedł Błażusiaka na „matrixie” jeszcze na tej samej pętli, Tadek jednak zaraz później odzyskał pozycję lidera i nie oddał jej już do samego finiszu.

– Miałem naprawdę dobry start. Później popełniłem mały błąd, przez który Cody objął prowadzenie. Ale wiedziałem, że mamy przed sobą jeszcze wiele okrążeń i że jeśli będę trzymał swoje tempo, to uda mi się nadrobić stratę. Udało się i dzięki temu odniosłem kolejne zwycięstwo, powracam też na szczyt tabeli i mogę uznać, że robota została dobrze zrobiona. To był świetny wyścig –powiedział Tadek Błażusiak.

Zobaczcie najlepsze momenty rundy w Atlancie!

Taddy czterech dotychczas rozegranych rundach odniósł dwa zwycięstwa, a dwa razy był trzeci. W generalce wyszedł na nieznaczne prowadzenie, a w kalendarzu jest jeszcze 5 rund. Najbliższa 4. października!

Wyniki finał Ex Pro
1. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM
2. Cody Webb (USA) Beta +13,070
3. Colton Haaker (USA) Honda +15,656
4. Taylor Robert (USA) KTM +35,562
5. Geoff Aaron (USA) KTM -1 okr.

Punktacja AMA EnduroCross
1. Błażusiak 94, 2. Webb 93, 3. Haaker 92, 4. Robert 67, 5. Aaron 56, 6. Graffunder 51, 7. Gerston 50, 8. Prochnau 45, 9. Redmond 44, 10. Brown 42.

podium endurocross atlanta blazusiak

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl